| Lola_7430 a întrebat:

Baieti! Cum ar trebui sa fie o fata feminina? Spuneti-mi cat mai multe chestii.

3 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Poate ai vrut sa zici o fata cat mai feminina.
Pai sa mirosi frumos mereu sa fii epilata, ingrijita. si sa te imbraci cat mai feminin adica cu fuste, rochii.

| blondissima a răspuns:

Feminitatea nu se invata. Se detine sau nu, din nastere. De mici, unele fetite sunt feminine, iar altele baietoase.

| heroforyou a răspuns:

O FEMEIE e feminina atunci cand:
*e delicata,gratioasa,rafinanta,sarmanta,incantatoare,minunata,frumosa;
*iti zambeste calduros fara sa astepte nimic in schimb;
*cand se imbraca cu haine cat mai elegante si dragute,de diferite culori,care sa o faca cat mai atractiva;
*cand iti vorbeste cu o voce blanda privindu-te in ochi,schitand cate un zambet;
*cand vorbeste cu aerul acela misterios dar totodata sincer
*cand are mersul acela specific unui ideal de femeie
*cand are un par ingrijit si coafat in diferite moduri,si un machiaj seducator
*cand e imprevizibila,inteligenta,draguta,amabila,sociabila;
si au asa mai putea continua, dar daca esti interesat trim un mesaj, sunt cam obosita acum.