| anonim_4396 a întrebat:

Baieti,voi ce simtiti cand va indragostiti, la voi pana si sentimentele sunt rationale? stiu ca femeia e mai abstracta iar barbatul mai logic dar as vrea sa stiu cand vine vorba de asa ceva ce simtiti voi(daca simtit).Cea mai detaliat raspuns FUNDA!

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragostea nu se explica, ea se simte. - Conntect-r

| akadeaa a răspuns (pentru anonim_4396):

ZIceam sa-mi raspunda doar baietii si decat sa-mi dai un raspuns asa stupid, mai bine te abtineai.

| anonim_4396 explică (pentru akadeaa):

Ok atunci ramai doar cu un raspuns.

| adriang95 a răspuns (pentru anonim_4396):

„Râd în sec de alte lumi uitate,
De vise amorțite ascunse-n mintea ta,
De tine, de voi – copii aruncate!" - EU (copii este pluralul de la copie)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaa si connect-r este barbat, stiai nu?

| akadeaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Interesant...eu stiam "connect" inseamna a te conecta iar '-r', banuiesc ca o fi vreo comanda pentru reconectare dar nicidecum ca:"connect-r" este un barbat, macar am aflat ceva noutongue

| anonim_4396 explică (pentru akadeaa):

Sunt responsabila doar de ce spun, nu si de ce vrei tu sa intelegi

| adriang95 a răspuns:

Nu sunt toți la fel. Depinde de cum ești, cum gândești, dar de obicei aparențele înșeală.
De exemplu, dacă îți spun că sunt olimpic la info (lucru cât se poate de adevărat) vei crede că sunt un tip pentru care orice trebuie să aibă o explicație, dar dacă îți spun că ascult rock(tot adevărat) vei crede că mă las dus de val, că sunt nebun, iar dacă îți spun că mai și scriu poezii (din nou adevărat) vei crede cu totul altceva.
Sentimentele nu mi le pot explica, dar nici nu încerc, însă am învățat cum să le controlez, astfel că sunt la prima vedere RECE și de nepătruns, dar după ce cunosc persoana (pentru că am darul de a ști cum să cunosc pe cineva), sunt cât se poate de „eu însumi"...

| akadeaa a răspuns (pentru adriang95):

Interesant...dar daca esti rece si de nepatruns nu ti-e greu sa abordezi fetele?
Apropo poate ne vedem la info pe tara anul asta laughing, eu sunt a10-a tongue

| akadeaa a răspuns (pentru akadeaa):

De fapt anul viitorthinking

| adriang95 a răspuns (pentru akadeaa):

Crede-ma, nu sunt genul de om super-spontan, deci nu o să agăț vreo fată imediat ce o văd, dar nici genul de molâu care să stea fetele pe lângă mine și să nu fac nimic... Ok, sunt puțin mai rezervat decât mulți alții, dar am motivele mele pentru care sunt așa. Eu sunt a XI-a... Ești sigură că ajungi acolo? Dacă da, ne vedem după a doua zi de probă. laughing (anul trecut am plecat prin iași de la 1 la 5 după miezul noptii)

| akadeaa a răspuns (pentru adriang95):

Eu sper sa ajung, ca oricum nu prea am rivali pe judet, in sensul ca majoritatea fac 0 punctelaughing, dar bineinteles nu pe asta ma bazez.

| Ad1tza a răspuns:

Hm... sentimentele unui baiat pentru o fata depind de caracter.Nu orice ce baiat se indragosteste in acelás fel de o fata. Si cand spun ''in acelasi fel'' nu toti barbati sunt mai logici in privinta sentimentelor, un baiat poate sa fie mai abstract decat o fata daca el e mai sensibil decat eahappy Dragostea se simte la fel dar se manifesteaza diferit din cauza caracterului persoaneihappy

| okya a răspuns:

Dragostea chiar este o ratiune, care se focalizeaza pe o anumita directie fara sa mai vada intregul. Daia se zice ca dragostea e oarba, dar nu e. Nu vreau sa te bag mai mult in ceata.Ideea e ca atunci cand te indragostesti indiferent ca esti baiat sau fata dragostea e la fel.Te simti mai usor, iti creste pulsul cand esti in preajma persoanei iubite, iti doresti sa fii cat mai mult in preajma ei, si esti in stare sa faci orice…chiar orice.Si sa nu uitam de "fluturasi" in stomac:*