| deadhoe a întrebat:

Pentru baieti: cum e sa te indragostesti de o fata? Stiu ca simtiti fluturi si va excitati, dar eu vreau o altfel de descriere, vreau sa o spuneti mai detaliat, mai specific, ce ganditi in acele momente, cum va simtiti in prezenta ei, etc. Sunt fata si nu stiu.

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La pubertate credem ca dorinta sexuala =iubire apoi cand intram intr o relatie dupa un timp simtim iubire,ne simtim dependenti fata de persoana respectiva,ne e greu fara respectiva, o ai mereu in creier, simti o placere cand o vezi, mai mult nu stiu ca vrajeala cu sufletul conteaza nu functioneaza in real world only in movie, e foarte aiurea cand te respinge persoana iubita

| SG1995 a răspuns:

E nașpa, dacă fiecare tipă de care ești îndragostit îți dă rekt.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimini acel mic detaliu cu flurii si excitarea si te-ai ales cu un baiat indrãgostit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ma simt ca baiat? Respins. Si asta e tot ce este relevant. Mi-am facut un obicei sa nu mai fac "prostia".

| deadhoe explică (pentru anonim_4396):

N-ai avut iubita niciodata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru deadhoe):

Erau prea scumpe biletele la trenul ala.

| Iunix a răspuns:

O ignor.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Depinde. In general cand ma indragostesc, persoana respectiva imi devine Afrodita. Intruchiparea perfectiunii, idealului meu. Nu prea pot descrie in cuvinte ce simt.
Iti vine sa o iei acum sub cerul instelat sa va pierdeti printre stele, sa deveniti amandoi parte din cosmos si odata cu universul. Sunteti doar voi, o singularitate, 1 secunda in vesnicie.
Foc, stele, Afrodita. Daca ar fi sa rezum in 3 cuvinte.

| RAY a răspuns (pentru UnTipObisnuit):

Wow te posedeaza zeita afrodita la propriu, cat de gresesc si de romantic suna

| Jonas94 a răspuns (pentru UnTipObisnuit):

Prea multe figuri de stil, viața nu e poezie, lucrurile sunt mult mai simple de atât.

| deadhoe explică (pentru Jonas94):

A zis si el rolling eyes

| UnTipObisnuit a răspuns (pentru Jonas94):

Viata nu este. Dar, iubirea (cel putin eu) o vad ca pe una.

| UnTipObisnuit a răspuns (pentru RAY):

rolling on the floor

| UsersBoss a răspuns:

Vezi în ea femeia perfecta, cea mai frumoasă pe care ai văzut-o, mai bună decât tot ce ai avut până acum. Ai emoții doar că se uită la tine darămite și îți și vorbească. Simți în piept o împlinire și te simți de parcă ai fost bătrân iar acum ești din nou tânăr, chiar te simți foarte tânăr iar o relație cu ea îți devine țel. Eu așa văd lucrurile din propriile trăiri.

| deadhoe explică (pentru UsersBoss):

Cam asa vad si eu lucrurile, sunt si exceptii. Nu pot vedea pe cineva perfect (la personalitate). Poate sa fie ceva love-hate.