| bombonica22 a întrebat:

Baietii se intorc mereu? Gen daca baiatul a fost fraier si a pierdut-o din orgoliu si treburi prostesti...Iar fata oferindu-i mereu tot ce a fost mai bun. Oare candva va realiza greseala comisa si ca nimic nu se compara cu fata lui? Cat timp le ia baietilor sa realizeze asta?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Pai daca a pierdut-o din orgoliu, tot din orgoliu, de ce crezi ca s-ar mai intoarce?
Crezi ca-i trece orgoliul intre timp?

90% dintre baieti nici macar nu se mai gandesc vai, cat de minunata era fata respectiva. Pentru ca, nu le pasa si uita de-atunci. Ei isi traiesc viata in continuare, de ce s-ar mai gandi la trecut?
Iar daca te cauta nu inseamna ca te regreta, ci cum s-ar spune pe romaneste vor doar sa te zgândărească.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru raluk27):

°90%° ce numar specific mai Raluca mai laughing

| raluk27 a răspuns (pentru UnBroken2016):

De fapt voiam sa zic 89.94%, dar m-am gândit să fie cifră rotundă.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru raluk27):

Tu esti fata de treaba, ce stim noi

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unora niciodata nu le pare rau si au motive intemeiate

| Alyra a răspuns:

Nu. Pot la fel de bine să nu realizeze niciodată sau să nu le pese.

| RAY a răspuns:

Eu raman la ipoteza ca barbatul iubeste enorm de mult si cand iubeste nu o uita niciodata pe fata aia, noi nu uitam cand iubim pe cineva isi garantez asta, avem tentatia de a fugi de sentimente ca nu sunt masculine si ca daca le aratam numai suntem barbati, lumea din jurul nostru vede barbatul ca o fiara fara sentimente,dur,fara frici, semtimente, prieteni din jur nu te inteleg ca daca te inteleg devin femei masculine asa ca negi iubirea, mai ne amintim cateodata, cum scrie si in carte cand nu avem x vrem sa avem y sau un nou viciu gen bautura, un barbat breu recunoaste greseala facuta iar vorbim ca el e puternic si nu face greseli e un fel de dumnezeu barbatul

recomand o carte http://dezvoltarea-personalitatii.blogspot.ro/......raham.html

| bombonica22 explică (pentru RAY):

Multumesc frumos pentru raspuns, chiar m-a surprins modul in care ai abordat intrebarea mea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nu poti scapa de acest gand carerevine periodic si-ti macina sufletul incet dar sigur precum car-ul barna de lemn. big grin

| LoveSleep a răspuns:

Orice persoană realizează la un moment dat că a pierdut pe cineva important și că ar vrea s-o ia de la capăt, să schimbe ceva.
Dar evident, asta nu înseamnă că o să regrete orice despărțire. Eu vorbesc de persoanele care merită, nu e nevoie să te simți importantă fără motiv.

| bombonica22 explică (pentru LoveSleep):

Am fost speciala...si amintiri unice pe care nu le-a mai trait..deci.

| OldSoul a răspuns:

Nu, asta se intampla doar in filmele Americane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fete care ofera mai mult decat fata respectiva si, in plus, doar pentru ca cineva ofera totul (desi stim ca asta crede doar cel care ofera) nu inseamna ca trebuie sa te si indragostesti de acea persoana. Asa ca eu nu m-as culca pe o ureche, e posibil sa nu se intoarca niciodata.

| Voidwithin a răspuns:

Fiecare isi manifesta dragostea in mod diferit si fiecare o resimte intr-un mod diferit. Baiatul poate crede ca fata aia nu i-a oferit nimic ce nu puteau sa ii ofere alte miloane de fete...
Personal, odata ce te-ai despartit nu vad de ce te-ai reinpaca.

| Jessica007 a răspuns:

Daca baiatul respectiv nu a tinut la fata nu ii va pasa niciodata si nici nu va considera ca a gresit cu ceva.In schimb daca exista sentimente in cuplul respectiv si a gresit din anumite motive isi va cere scuze si va incerca sa remedieze intr-un fel greseala atunci pe loc, asa ca depinde.Bafta!

| PrivesteCatreCer a răspuns:

Depinde de ce realizeaza el si cat de speciala ai fost in viata lui. Daca tu ai fost acea fata speciala pentru el se va intoarce daca a gasit alta persoana mai speciala sau crede ce speciala nu se va mai intoarece.