| Liviucu a întrebat:

Oare de cat timp are nevoie o persoana orgolioasa sa realizeze ce a avut si ce a pierdut si sa se intoarca la acel ceva inapoi?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Depinde cat de rau sau cat de bun este ceea ce intalneste in continuare in viata!
Daca da de rau,va regreta relativ repede,posibil insa sa nu se intoarca inapoi niciodata,din cauza orgoliului,n-o sa-i fie usor sa-si recunoasca greseala!
Daca da de bine,fiecare zi care trece va fi o dovada in plus ca a facut bine ca a pierdut ce a avut si,din nou, nu se va mai intoarce.
Tot ce pot sa-ti spun este sa nu astepti o persoana care nu a stiut sa te aprecieze.
Pentru ca ai putea sa astepti o viata si ea sa nu se mai intoarca niciodata.
Ai o singura viata, nu doua.Nu e pacat sa o risipesti asteptand?

| Liviucu explică (pentru greece12):

Ai dreptate. Iar cea care cu adevarat ma merita nici ea nu merita sa ma astepte. Corect? happy

| greece12 a răspuns (pentru Liviucu):

Just,un lant al "slabiciunilor" foarte real, oricat ar durea!happy

| Liviucu explică (pentru greece12):

Yeah... thx. for you're advice.

| greece12 a răspuns (pentru Liviucu):

Anytime!happy

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori,nu ajunge o viata de om.Alteori,pur si simplu, nu mai este posibil.Numai bine.

| Liviucu explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns. Apreciez.