| ruginiz a întrebat:

Baietilor, ce tip de epilare ati dori sa aleaga prietena voastra in zona inghinala? Fetelor, voi ce metoda folositi? Dar baietii? De ce?

Răspuns Câştigător
| Lovely a răspuns:

Ceara, crema epilatoare sau epilator. Sunt metode dureroase intr-adevar dar baba la frumosete sufera. Nu vreaus a jignesc pe nimeni insa cand aud tot felul de mironosite care zic ca nu folosesc nimic pentru ca "le doare" ma apuca groaza. Pana si bic-ul doare? sa fim seriosi. Orice metoda este buna atata timp cat este macar una! Iar cele dureroase au cele mai bune si de durata efecte.

10 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Folosesc ceara, metoda care reprezinta o adevarata tortura, iar uneori aparatul de ras.

| shtephie a răspuns:

In primul rand ne epilam pentru a ne simti noi bine in pielea noastra. Nu stiu daca pe baieti ii intereseaza ce tip de epilare foloseste prietena lor. Dar nu cred ca daca esti sau nu epilat/a afecteaza viata sexuala.
Cea mai buna metoda de epilare este CEARA. Cu timpul te obisnuiesti, nu te mai doare si firul se rareste.
Fetelor, nu faceti ceva( ma refer in general) ca va spune prietenul, ci faceti ca si9mtiti si vreti asta!

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Epilatul acolo este foarte durerros, insuportabil pentru unele fete. Multe nu se fac si il taie cu foarfeca. Unule se fac doar in noaptea nuntii pentru ei, dar nu red ca merita suferinta aia.

| Siimooona a răspuns:

Ma fac cu aparatul de ras. Banuiesc ca baietii ar prefera sa ne facem cu ceara ca esti mult mai fina ceva mai mult timp. Dupa aparatul de ras a doua zi deja se simte ca incepe sa creasca parul.

| Adelutza_8961 a răspuns:

Heii fetelorrr...straight face
straight face epitalul cu laser´ nu doare...si dureaza mai mult decat epilatul cu ceara...si da o sa spuneti ca costa.pai costa.dar te tine 3 4 anihappy fara durere.si devine din ce in ce mai accesibil si in ro´deci e mai accesibil ca afaralaughing am vazut pe net sedintze pentru 54 de leihappy ganditi´vabig grin pupici:*

| ruginiz explică:

Ai fost foarte folositor/folositoare DorDeL. Imi pare sincer rau ca ti-ai pierdut timpul pentru un raspuns de **** sad

| ruginiz explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri, axati-va totusi pe ceea ce folositi voi, ca stiu si eu care sunt metodele happy

| DorDeL a răspuns:

Foarfeca de gard

| emi_8585 a răspuns:

Pai mai bine epilare cu crema...nu e dureroasa, insa nu mi se pare foarte igienic,

| DarkBlood32 a răspuns:

O creasta.