| TFD8899 a întrebat:

Baietilor le place cand alti baieti zic ca o fata e buna? Adica v-ar deranja sau ati fi mai atrasi putin de fata?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic ca da pentru ca in general, si fara sa vrem suntem destul de corupti de ceea ce zic cei din jurul nostru, de aia si cerem uneori pareri cu anumite lucruri, vrem sa vedem ce cred ceilalti. In acest caz, daca ei zic despre o fata de care tu deja esti atras, simti o oarecare dorinta mai mare pentru ea pentru ca stii ca e dorita de mai multi baieti si o vezi si ca pe o competitie oarecum.

| RAY a răspuns:

Depinde de pozitia acelei persoane in acel grup de statutul care il are, daca unu care nu-i bagat in seama spune asta e luat la misto, daca masculul alfa /liderul lor spune asta naste invidie /provocare in randul membrilor acelui grup, desigur masculul alfa se va interesa sa o aiba ca trofeu pentru ca sasi pastreze pozitia de lider, din contra daca un mascul alfa spune asta inseamna ca e frumoasa

Răspuns utilizator avertizat
| MidnightR a răspuns:

De obicei, daca e adevarat, baietii ar fi de acord cu ce spun ceilalti baieti.Acum nah, daca e buna nu inseamna neaparat ca e vreo "c*rva".
Totusi in cazul in care baiatul ii place de fata respectiva, va vedea in semenii lui, ce au facut afirmatia respectiva, niste inamici si un razboi la scara larga se va dezlantui.
Atentie! Aceste enunturi nu sunt pentru cele slabe de inima sau cele care viseaza un cavaler in armura.In cele mai multe cazuri, cand cineva spune ca o fata e "buna", e clar ca nu s-a indragostit de ochii ei albastri.

| Kira5854 a răspuns:

Un baiat trebuie sa se gandeasca la o fata ca aratand bine, fiind frumoasa desteapta si asa mai departe in niciun caz buna, e aspect de cocalar si mentalitate tot de cocalar deci, no coment

| JonSnow a răspuns:

No comment!