| anonim_4396 a întrebat:

Barbati/baieti, ati reusi sa faceti bine si precis diferenta dintre o femeie/fata care va place sau care doar e amabila cu voi pentru ca e bine educata? Adica dintre una care chiar are sentimente numai pentru voi, incearca sa va faca mereu pe plac, sa va intre in gratii si una care se comporta amabil, civilizat cu voi doar pentru ca asa trebuie si asa e firea ei.

Răspuns Câştigător
| Geotrix a răspuns:

Analizează dacă se comporta cu toți cei din jurul ei la fel cum se comporta cu tine. Dacă se comporta la fel înseamnă că nu e vorba ca te place. Dar dacă observi ca cu tine se comporta mai diferit înseamnă că te place

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce vrei tu sa intrebi de fapt?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Adica atunci cand o fata e draguta cu tine, ori ii place de tine ori e doar amabila de felul ei. Tu reusesti sa faci diferenta?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Nu stiu sa fac diferenta, nici nu ma intereseaza, nu-mi pasa, cand ma intalnesc cu un om indiferent de sex astept respect resiproc, civilizatie, limbaj frumos atat

| Drimmero a răspuns:

Da, simti ca are ceva pentru tine. Dupa gesturi iti dai seama si priviri.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Cum simti tu ce simte cineva pentru tine?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Iti cam dai seama, ii urmaresti privirile, felul in care te priveste, te gesticuleaza in fata ta si cum se comporta, daca o face diferit fata de alte persoane.

Trebuie sa fii atent la detalii,, daca si tu simti ceva pentru ea, e o apropiere ciudata din priviri.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Esti credul man

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Vorbeam serios.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Deci tu simti iubirea altora, wow, eu nu simt, de asta sunt curios cum reusesti

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Daca te place o tipa asta nu inseamna ca te si iubeste, e cale lunga pana acolo.

Simti apropierea...simti ca are ceva pentru tine.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Din nou te intreb cum poti TU percepe ceea ce simt alti pentru tine? prin ce simt?
https://www.tpu.ro/......-criterii/

aici seby pune o intrebare buna, daca realitatea o iluzie, de unde stim ca exista ceva real?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Se numesc "choosing signals"
Cel mai mare pe lângã priviri si zâmbete Depinde de fiecare, se apropie in proximitatea ta chiar daca e cu spatele doar pentru a fii abordatã

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Oamenii sunt fiinte emotionale, simti cand o persoana e atrasa de tine si are sentimente sau te place, e ca o energie pe care o emana si o legatura/chimie ciudata...te apropii sufleteste de acel cineva.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar totusi baieti, cum simtiti voi iubirea? prin ce simt?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Eu nu simt asa ceva, nu stiu ce energie exista, eu stiu de ceea care se converteste in materie, corpul uman emana caldura, vorbesti de caldura aia?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ce ziceam acolo era doar atractia fizica.
Prin neuronii oglindã

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbim de empatie,asta e altceva,dar nu poti simti ca te iubeste cineva,cum nu poti simti empatie fara vreun stimul, si eu am iubit o fata si ma intrebam asta mereu,de ce nu simtim iubirea altora? pentru ca noi credem doar,credem ca ne iubeste,nu stim, ca daca am stii s-ar numi stiinta nu iubire,e o credinta,de fapt totul e o credinta, traim din credinte cu toti,nu vorbesc de religie,eu am credinta ca fata e sincera cu mine, ca ma iubeste, ca ma trezesc maine dimineata, sigur nu pot fi, asa ca cred doar, pentru a avea siguranta noi ne mintim in permanenta

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Acea caldura in ceafa, daca stii cum zic/

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu poti sa-ti seama ca te iubeste pânã nu lasã prietenele, catelul, cumparaturile, familia orice altceva doar sa te vada pe tine. Nici eu nu stiu chestii din astea laughing restul sunt credinte oarbe

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dovezi? da, eu spun ca la greu cine e langa tine e o dovada, te imbeti, te duci la mandra ta acasa, si i bati la usa, daca te lasa înauntru te iubeste

| OldSoul a răspuns:

Daca simti ca e loc de mai bine, atunci nu te place.
Daca se implica in discutie, atunci e interesata de tine.

Bine, in realitate e mult mai complex, dar in general iti dai singur seama fara sa-ti bati capul.

Daca-ti pare ca scartaie ceva, mai bine ai renunta, e doar politicoasa, sau vrea sa para ceva ce nu este.

| SG1995 a răspuns:

Da, diferența comportamentală între cele două atitudini este vizibilă.

| Plato a răspuns:

Da, nu e mare filosofie.

| Dismally a răspuns:

Da, iti poti da seama destul de usor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu am inteles intrebarea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca v-ati da seama repede si fara sa gresiti daca o fata va place cu adevarat sau e doar amabila pentru ca asa e firea ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De stiut stiu, dar nu am pãtit vreodatã laughing

| kepler22b a răspuns:

E ****. Eu am inteles gresit comportamentul unei fete fata de mine si in ultima zi mi-am facut curaj sa o scot la intalnire. Si mi-a zis, citez, Daca ai fost prost ce sa iti fac? E prea tarziu acum
Morala. incerci de fiecare data ca nu ai nimic de pierdut. Iti ceri scuze frumos daca nu e loc si gata