| anonim_4396 a întrebat:

"Barbatii pot iubi o singura femeie, dar le-ar f***e pe toate" - imi poate explica va rog cineva cap coada ce inseamna si la ce se refera? Cum sa fi atras de alta femeie cand tu spui ca iubesti. Va rog fara raspunsuri la misto si alte minuni.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intervine monotonia, sau daca femeia de langa el il freaca la cap cu scandal si se plange toata ziua, isterica, motive ca nu e bun de nimic inventate de ea normal ca ala cauta amanta. Si nu o lasa pentru ca e un copil la mijloc sau ii convine ca face ceva util in casa

| RAY a răspuns:

Trebuie sa intelegi asta din prisma evoluției umane,stramosi nostri care au facut sex cu mai multe femei au reușit in a se reproduce mai mult, acele gene sau transmit departe simplu, femeile ar vrea sa faca sex cu un alfa si sa creasca un copil cu un beta cum nu se poate asta, barbati au devenit mai gelosi, sunt strageri de reproducere ale stramosilor nostri

| Violleta2022 a răspuns:

Iubirea se refera la sentimente si trairi pasionale, pentru o persoana draga, pe cand sexul la barbati, se poate intampla cu oricine, fiindca lor li se scoala organul de 20 de ori pe zi si ar putea avea sex, cu fiecare fetita care-si ridica fustita.
Din pacate, la femei nu se scoala nimic si daca nu avem sentimente si nu suntem iubite si mangaiate, nu avem de ce sa facem sex cu nimeni.
Dar, un barbat care-si iubeste cu adevarat partenera, nu va pleca niciodata dupa altele, indiferent cat de tare se scoala micutul din pantaloni, cand vede o femeie dezgolita sau provocatoare.

| mdc98 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ideea e alta, ca daca iubesti cu adevarat pe cineva, nu exista sa simti ca ai avea nevoie de sex cu altcineva, oricum ar arata, nu exista sa te atraga. Indiferent ca esti femeie sau barbat. Daca insa se intampla, inseamna ca sentimentele nu sunt reale. Iar faptul ca nu va pleca la alta doar pentru ca se abtine, si nu pentru ca nu simte nevoia, mi se pare lipsit de control, iubire, sentimente etc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru mdc98):

Un barbat care isi iubeste sotia sau partnera, nu se abtine sa mearga la alta, fiindca nu are nevoie sa mearga, avand tot ce-i trebuie acasa!
Suntem oameni cu creier si constiinta, nu animale, deci putem sa judecam ca ceea ce facem este bine sau rau si daca alegem sa riscam, ne putem afecta relatia, distrugand-o.
Dar probabil esti micuta de varsta si nu ai experinta de viata, ca sa poti intelege ca este posibil acest lucru.

| mdc98 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mai sus ziceai altceva, te contrazici singura.
" Indiferent cat de tare se scoala micutul din pantaloni, cand vede o femeie dezgolita sau provocatoare." - deci cum sa se scoale micutul la alta femeie? Asta inseamna sa te atraga alta femeie. Iar acum spui ca un barbat ce isi iubeste sotia nu are nevoia sa mearga.

| Violleta2022 a răspuns (pentru mdc98):

Instinctul animalic exista, de aceea exista si erectie, dar sa nu uitam ca, voi aveti erectii si daca stati la masa cateva ore, ca-i in natura vastra sa se intample asta, nu doar cand vedeti ceva excitant.
Am explicat doar, erectiile pot avea si alte cauze decat cele erotice, dar un om inteligent, va alege intotdeauna sa se intoarca acasa, la femeia pe care o iubeste.

| corbulalbrosu a răspuns:

Multa lume compara si confunda (intentionat thinking) sentimentele de dragoste si iubire manifestate fata de o anumita persoana, cu dorinta (nevoia) unui barbat de a experimenta diverse forme de placeri (uneori carnale) si starile de satisfactie extrema obtinute astfel.

| mdc98 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

De ce nu poti obtine si avea acele dorinte cu persoana aleasa/iubita?

| Drimmero a răspuns:

Ce atata filosofie pe hartie, exista sex si fara angajamente emotionale pentru ambele sexe. Poti sa iubesti toata viata o singura femeie, daca nu mai esti cu ea asta nu inseamna ca nu te pot atrage fizic si altele, nu toate femeile atrag, deci un barbat nu le-ar fufu pe toate, ci doar pe alea care sunt atractive. Asa e si la femei,, sa nu negam ceea ce e evident.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se mint singuri cei care zic că sunt atrași de mai multe în același timp, nu se simt atraci, pur și simplu sunt prezi ușoare care cad în capcana lor. Și zic de ce nu, bărbații avem un instinct mai animalic care zice " f°°°le pe toate sa populezi planeta' și 'hai s-o fwt și pe asta să-mi satisfac egoul', rațiunea este cea care ne diferențiază de animale.
Cei care vor sa le **** pe toate sunt controlați de ce au in pantaloni.

| JustStitch a răspuns:

Am avut mai multe relații la viața mea, dar am avut ochi doar pentru prietena mea.

| Dana1999 a răspuns:

Dacă se îndrăgostesc, nu mai simt nevoia sa fie cu alte persoane.