| Muceas a întrebat:

Bau-Bau! Asa incepe. toate colegele mele au iubit etc. blah blah blah. Si rad de mine ca sunt "varza" happy CE PUII MEI?! Chiar credeti ca incepii intalnirile etc. in clasa a 7-a?! :-&

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De cand ma stiu am detestat intalnirile clasice.De ce? Pentru ca trebuie sa ii spui unui strain tot CV-ul tau pana in momentul de fata. Daca la inceput iti place, dupa 2-3 intalniri ti se apleaca.Sa mai dai si peste unul unul gen Mutulica atunci te-ai scoslaughing

| gigiro a răspuns:

Nu-dar incep flirturile.Problema e ca maimutele de copii, uita de ordinea prioritatilor, ca iubirea e pe primul loc si scoala pe ultimul.Consider ca sunt falsi imitatori si nici nu le sta bine, e asa ca si cum un baietel de 5 ani are mustati.Trec mult prea repede peste etapele importante ale vietii, uitand ca important este sa le franam cat mai mult, pentru a fi cat mai mult timp tineri.

| Vizitiul a răspuns:

In primul rand, fii sigura ca nu au motive intemeiate pentru a de lua pe tine in deradere. Nu e nimic josnic sau anormal in a nu avea un iubit in clasa a saptea. Pluseaza la capitolul "scoala" si lasa "divele" sa se implice in relatii fara sa stie ce-i aia iubire. Se merge pe ideea: "Sunt naspa daca nu am prieten, nu sunt in pas cu moda..."
Pardon, moda? Decat asa o moda mai bine te abtii. O sa ai n relatii, inca esti tanara. Implica-te mai mult in ceea ce priveste scoala. Este tim suficient si pentru relatii.

| oz a răspuns:

Ce va mai place sa imitati.Nu stiu, daca ele fac ceva, neaparat trebuie sa faci si tu?
Toata "chestia" asta e data peste cap.Deci tu nu astepti sa te indragostesti, tu vrei iubit.
Iti dau un exemplu, eu daca ma duc afara, acum, si "cer prietenia" unor fete de 14-15 ani, accepta.Chiar daca eu, doar le salut cand trec pe langa ele.Nu conteaza ca nu ma cunosc, nu conteaza ca sunt mai mare ca ele, nu conteaza nimic.Parca primiti un premiu...

| AdinaCrissa a răspuns:

Buna! Exact acceasi situatie ste si la mine in clasa. Sunt in clasa a 7-a, la cel mai bun liceu din oras, si primul la "fite" ca sa spun asa...Toate povestesc"Vai eu m-am combinat cu unu de a 10-a si am iesit" etc. Deci chestii de genul acesta. Plus multe altele care chiar nu se discuta in clasa a 7-a! Probabil intelegi ce vreau sa spun...whistling Pur si simplu sunt niste fete care nu au nimic in cap(desi invata foarte bine), in clasa a 7-a mi se pare EXAGERAT sa vorbesti despre lucruri pe care altii le discuta la 18 ani. Asta e! Aproape toate din clasa vorbesc numai despre asa ceva. Eu mi-am dat cu parerea si mai rau am facutlaughing Mi-au zis la fel : ca sunt "VARZA"laughing Dar nu imi pasa. Eu nu am nimic de pierdut daca stau mai cumintica si imi vad de scoala. De iubiti am timp! Pa'pa

| pwp a răspuns:

Sunt proaste daca asa cred!
si eu am in clasa niste obsedate care vor sa stie in ce relatii sunt ceilalti colegi, si vor neaparatat sa aiba pe cineva!
dupa aia, daca le paresesc prietenul incep sa se taie pe maini, isi pun avatare triste, etc!
si ce ma enerveaza cel mai tare, isi fac relatia publica!
trebuie sa stie toata clasa ca ele sunt cu cineva!
ma scote din sarite acest gen de persoane ~x(

| ColorGirl a răspuns:

Eu intra 7-a aveam deja iubitlaughing
aveam si 1 un jumatate de cand eram impreunalaughing
si ne iubeam mult...
la mine flirturile au inceput in a5-awinking
laughing

| Cortex a răspuns:

Hai fato combina-te cu cineva de care-ti place eu zic ca e tarziu incalaughing

| DeEw a răspuns:

Nu si eu sunt in a 7-a si nu am iubit. Iar cele care rad de tine nu sunt prietene adevarate si nu trebuie sa le bagi in seama fii indiferenta asa sunt si eu si nimeni nu imi zice nimic.Noroc.