| anonim_4396 a întrebat:

Bine v-am regasit dragii mei!
Am revenit iar sa va cer sfatul intr-o situatie foarte familiara celei prezentate in intrebarea de data trecuta doar ca acum va voi oferi niste detalii destul de importante.
Am o relatie de 4 saptamani cu un barbat cu 11 ani mai mare ca mine (eu am 17 ani, el 28) iar el este casatorit deci, eu sunt practic amanta lui. Pana aici nimic important, nu ma deranjeaza deloc sa fiu "roata de rezerva" deoarece si eu am pe cineva dar la distanta.
Problema apare acum deoarece eu am avut de 2 ori contact sexual neprotejat cu el la interval de 7 zile(13 si 20). Prima data s-a oprit repede dar a doua oara a ezitat putin si cand a iesit am observat o picatura minuscula de sperma.
Cum ziceam si inainte, eu am himenul elastic si nu ma aflam in perioada de ovulatie decat la primul contact neprotejat >= sanse mici(CRED) de a ramane insarcinata.
Totusi am anumite suspiciuni deoarece maine (28) ar trebui sa imi vina CM dar nu da semne sa apara. Daca printr-o tragedie s-ar intampla sa fi ramas insarcinata acum as fi in prima sau a2a saptamana.
De el nu am mai dat de cam 3 zile datorita sotiei lui si nu stiu cum ar reactiona daca i-as spune ca m-a lasat insarcinata deoarece el nici pe nevastasa nu a lasat-o.
Oricum am cateva intrebari :
1. Pentru o intrerupere de sarcina prin chirurgie trebuie sa vin cu un parinte sau doar cu un major (iubitul meu) care sa semneze?
2. Intreruperea de sarcina medicamentoasa trebuie la fel sa fie inceputa cu un parinte sau cu un major?
3. Cam care ar fi sansele sa fi ramas insarcinata daca el nu a terminat in mine, eu am himenul elastic si totusi nu eram in perioada de ovulatie?
Ms anticipat!

3 răspunsuri:
| sebysebyca a răspuns:

Nu-mi dai nr de telefon al lui taica-tau sa-l rog sa te ajute? mama, cred ca la omorul care ti-l da, nu-l mai deranjeaza cat tva plateste la stat...

| neutrino a răspuns:

In fiecare maternitate exista cel putin o mamica care si-a pus aceleasi intrebari.

| Bocotan_Florin_1980 a răspuns:

In primul rand domnisoara draga este ca daca sufli o vorba despre el va intra in parnaie ca tu esti minora si in al doilea rand ca de elastic este himenult tau de nu te-ai dezvirginat inca?