| anonim_4396 a întrebat:

Bogatii cu bogatii si saracii cu saracii?

6 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Bogatii cu saracele si saracele cu bogatii.

| ÅñdRa a răspuns:

De obicei cei saraci nu sunt bagati in seama, iar cei bogati isi bat joc de ei.Stiu lucrul asta din proprie experienta, pentru ca si eu am fost saraca si nu stiu daca pe mine si familia mea ne bagam in seama 2 persoane bogate...pana si fratele tatalui ii era rusine cu noi...
Deci bogati stau cu bogati... iar saraci cu saraci, rar gasesti persoane care sa stea si cu cei saraci.Eu prefer insa sa stau cu cei saraci pentru ca ei chiar stiu sa aprecieze un om cum este el cu adevarat nu dupa cati bani are. Dar astia sunt oameni...si nu se vor putea schimba niciodata

| EUSIATIT a răspuns:

PIKI are dreptate dar cind plecam pe ultimul drum nu luam toti aceleasi,,, lucruri nu. si apoi oare cei bogati sau nascut bogati? DAR daca iubesti un om nu conteaza daca e bogat sau sarac. e bine ca sa ne gindim ca azi poti fi bogat miine.nu se stie.si invers. parerea mea

Răspuns utilizator avertizat
| darcalex a răspuns:

Daca ai pus intrebarea ieri si te-ai uiat la o telenovela alantaieri cred ca in capul tau asa e laughinglaughinglaughinglaughinglaughing

| jane_5414 a răspuns:

Nu.Nu intotdeauna este asa. Daca esti un om bogat nu trebuie sa uiti de cel care nu are acelasi noroc ca si tine, intotdeauna trebuie sa iti ajuti aproapele de langa tine, iar saracul intotdeauna va fi binevoitor si mereu il va ajuta pe celalat din putinul care il are.