| okokok123456 a întrebat:

Bunā. am facut sex neprotejat acum cateva zile si de atunci tot imi iese sange si nu stiu daca este ciclul menstrual sau nu. teoretic ar fi trebuit sa-mi vina in mai putin de o saptamana si ma gandesc ca a venit mai repede din cauza actului sexual. pareri?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este de la ciclu, este de la dezvirginare ori nu s-a rupt de tot himenul ori s-a rupt dar inca nu este 100%vindecat, numai fă o perioada sex, lasa zona sa se vindece nu o mai agresa.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sangerarile de la dezvirginare nu sunt (sau nu ar trebui sa fie) in niciun caz precum fluxul menstrual, care este mult mai abundent si umple cateva absorbante pe zi, de exemplu.Totusi, de ce nu v-ati protejat? Esti constienta de riscurile implicate?

| Hyperion7 a răspuns:

Nu are treabă actul sexual decât dacă vorbim de o sarcina și atunci nu mai vine.
Dar în rest, poate ai calculat tu greșit sau poate că da, in timpul sexului partenerul ți-a făcut o rana in zona vaginului (ceea ce e puțin probabil totuși).

| MihneaTestoasa a răspuns:

Du-te dumnezeului la doctor