| pokeman a întrebat:

Acum 3 săptămâni am avut contact sexual protejat cu iubitul meu dar după am avut câteva picături de sange și câteva zile niște scurgeri vaginale maro. Acum 2 săptămâni am avut contact sexual neprotejat doar a bagat-o puțin și în rest numai ne-am atins. Acum o săptămână tot așa am făcut. Acum în 24 aprilie trebuia sa îmi vina ciclul dar nu a venit și nu știu ce sa fac. Însărcinata nu cred ca sunt deoarece am mai avut contacte sexuale neprotejate care au durat, iar de aceasta data au fost doar 2-3 secunde. Nu am avut nici un fel de simptom. Poate fi o dereglare ceva? Aștept răspunsuri serioase! Va mulțumesc happy

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Multe fete habar nu au cat de istet este cel mic! In cazul tau este prea devreme pentru concluzii, o intarziere de cateva zile nu este alarmanta.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Faptul ca ai mai avut contacte sexuale neprotejate nu este o garantie ca nu se poate intampla sa ramai gravida o data dintr-o neglijenta. Faptul ca nu a durat decat foarte putin de asemenea nu este o garantie ca in acea tentativa de sex sa nu fi existat o cantitate chiar si foarte mica de sperma.Din datele prezentate nu se poate trage o concluzie si formula un raspuns catusi de cat concret si mai ales corect.

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta este o sarcina.

| Alcyon a răspuns:

Scurgerile acelea sunt un indiciu ca ceva e in neregula. Poate fi vorba de sarcina, dereglare hormonala, dar si de o BTS. Te sfatuiesc sa mergi la ginecolog sa vezi daca-i totul ok. Cat despre metoda coitului intrerupt... Cred ca stii si tu ca e destul de nesigura si ca-n aceste conditii te poti trezi oricand cu un bebe.

| pokeman explică:

Dar el nu a ejaculat nici înainte, nici în timpul sexului și nici după. Și înainte sa o bage s-a șters de lichidul acela. Am citit undeva ca stresul sau o stare emoțională negativa poate afecta ciclul astfel întârziind. Am citit ca și efortul exagerat ..si a fost o zi săptămâna trecută cand am făcut efort toată ziua. Este adevărat? Ar putea fi asta cauza? Încă aștept sa vina ciclul dar sunt foarte stresata.