| RalucaAlexandra a întrebat:

Bun,imi spun si eu povestea pentru ca numai suport. Caut sfaturi. Sunt cu prietenul meu de mai bine de 2 ani si 7 luni, nu a fost niciodata( poate decat la inceput) genul pupacios, romantic, etc.
E un indiferent! Ma iubeste, sau poate nu. Totusi, m-a asteptat 2 ani sa facem dragoste, nu m-a injurat,batut, m-a repsectat intodeauna si a avut grija de mine. Dar nu ma suna, nu-mi da mesaje, nu ma invita in oras, decat rareori. Nu-mi mai spune "te iubesc", sau "iubita mea" alinturi d-astea.Decat chinuit de mine.

Cand ne certam, chit ca el greseste, iti cere foarte greu scuze si atunci cand o face o face sec. Il iubesc mult de tot, si tot timpul m-am dus eu la el prima, mereu ii dau mesaje ( il sun, etc. si de multe ori nu-mi raspunde, pe motive ca e afara sau se joaca) tot timpul m-am rugat de el sa iesim afara, sa facem ceva nou, etc. Si da, e vina mea. Eu l-am lasat sa ma "calce" in picioare. SI sincer, ma simt naspa rau. Dar il iubesc enorm si nu vreau sa ne despartim. Vreau doar sa-l aduc inapoi la starea de "indragostit de mine ", sa ma sune iar, sa -mi spuna o vorba frumoasa. Dar fara sa banuiasca ceva. Sfaturi! FUnda.

9 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna! Tu trebuie sa stai fata in fata cu el si sa-i spui tot ce te deranjeaza.Incepand cu.:"Iubitule,iarta-ma dar nu mai pot tine in mine, chiar sufar. Vreau mai multa atentie din partea ta, sa-mi arati ca ma iubesti, sa ma saruti, sa te simt! Te iubesc foarte mult dar eu nu simt ca-mi oferi cantitatea de dragoste necesara.Nu-mi place ca pui jocul pe primul loc apoi pe mine, sau ca nu raspunzi uneori la telefon. Poate nu ai observat cat de multa atentie iti accord eu tie, cat as vrea sa te sarut, sa fim romantici, sa-mi arati ca insemn ceva pentru tine.....Lalala ce mai ai pe suflet!"Daca si plangi iti va vedea durerea si ca vorbesti sincer, si ca ai nevoie de "leacul" cerut. Sper sa rezolvi, chiar ai nevoie de iubire!

| Narfundo a răspuns:

Ba da i-a mai du-te-n m, hai ca deja ma faci sa te injur.Ce-ai?! Revino drace cu picioarele pe pamant si lasa copilariile astea de 2 bani.Ce vrei de la el? Vrei sa te miroasa in fund, vrei sa stea sub talpa ta, ce vrei? Lasa omu sa fie liber ca doar de aia sunteti copii mama ei.Cauta si fa-ti prieteni cat poti si lasa omu sa respire obsedata drac.

| RalucaAlexandra explică (pentru Narfundo):

Sunt obsedata pentru ca vreau atentie de la iubitul meu si el nu mi-o da? Da, clar. Ma "bucura" punctul tau de vedere.

| DeeaMarry a răspuns:

De ce sa nu afle si el ce te nelinisteste si te intristeaza?!
Cred ca ar trebui sa ii spui verde in fata. Dupa o relatie atat de lunga, mi se pare normal sa puteti comunica foarte bine si sa existe intelegere reciproca.
Spune-i ca felul in care se comporta te face nefericita. Daca te iubeste cu adevarat, fii sigura ca va lua atitudine. In caz contrar ar trebui sa analizezi foarte bine situatia si sa decizi daca tie chiar iti convine relatia asta.

| mister1234 a răspuns:

Te iubeste mult de tot parerea mea asa sunt si eu mai retras si chiar daca nu imi exprim iubirea o iubesc fff mult as face orice pentru ea

| n1cknam3 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii ce simte dar poti afla usor, zii ca te desparti de el, ca sa vezi cum reactioneaza, daca trage de tine sa nu va despartiti, atunci inseamna ca te iubeste, dar daca nu o face inseamna ca, nu e omul pe care il vrei, acum nu poti sa judeci omu si eu sunt foarte rece intr-o relatie da nu inseamna ca nu iubesc si ca insel partenerul, ci pur si simplu (te iubesc! = gradinita, scoala primara, scoala gimnaziala, liceu si pauza in rest) iar de cerut scuze, isi cere scuze asa de greu nu pentru ca are ceva cu tine, ci din cauza ca e prea mandru, si mandria nu e usor de calcat, ca idee, eu am o relatie de 4 ani, ajung acasa de la munca si fumez o tigara cu prietena mea, ne uitam 30 min la tv si apoi ma pun sa joc s.t.a.l.k.e.r (un joc pe care il iubesc)... prietena mea, se pune la laptop sa se uite la filme, seriale sau sa raspunda la intrebari pe TPU, nu iesim in oras pentru ca ni se pare absurd si incomod atata timp cat putem comanda mancarea acasa, unde putem sa tragem partzuri fara sa ne fie rusine de ochii lumii, nu trebuie sa ne imbracam in haine incomode si nu trebuie sa stam in fum de tigara amestecat cu alcool si cu galagia clientilor unui restaurant, e simplu, cat de iesit in parc, tare is no way on earth, parcurile sunt pline de : babe, babe cu nepoti, babe cu catei, mosi, mosi cu nepoti, mosi cu catei, parinti cu copii, parinti cu copii si catei, parinti cu copii si cu biciclete, mingii role, zgomot, copii care tipa ca au scapat inghetata pe jos... etc. Plus mult praf si caldura cu alte cuvinte preferam o viata mai calma, asa sunt unii oameni, nu toti

| VirginiaSlims a răspuns:

La inceput este mereu totul numai lapte si miere. Sfatul meu este sa nu-l mai stresezi atata.Lasa-l sa respire, ia si tu o pauza. Daca ii pui totul pe tava, isi pierde interesul.happy

| Fcog_Alex_1997 a răspuns:

Pur si simplu... zii ca vreti sa luati o pauza si vezi cum reactioneaza... daca reactioneaza indiferent parerea mea este sai dai flit. dar daca se supara probabil este tipul de om care te iubeste dar nu stie cum sa o arate
iar daca este a 2'a varianta discutati pe chestia asta si zii punctul de vederewinking