| Andreiu68 a întrebat:

Iubita mea spune ca nu o apreciez si este dezamagita tare de mine si de relatia pe care o avem. Avem o relatie de 4 luni,iar iubita mea mi-a spus ca nu o apreciez, ca fac ce vrea ea doar atunci cand se supara,ca nu fac nimic din propria mea initiativa,insa nu este asa. Ieri am facut o poza cu iubita mea si i-am zis sa nu mai facem poza ca ies naspa, dupa ea s-a suparat si i-am spus hai sa punem pe Facebook,poza asta pe care am facut-o ca e ok, nu e chiar asa rea si ea a spus ca nu mai vrea nici o poza sa o postam, ca fac asa doar ca s-a suparat ea, ca pana acum nu am vrut eu din initiativa mea sa pun poza. Gandeste prea copilareste zic, bine ca este si mica, are 17 ani, iar eu 23. Ne certam odata la 2-3 zile din vina ei din chestii prostesti, daca merg cu masina anume si nu semnalizez imi zice de ce nu semnalizez, avem 2-3 discutii si gata se supara, daca merg pe strada de ce ma uit la fata aia si nici nu ma uit, ea in schimb se uita la altii, ii mai dau baietii mesaj pe insta, Facebook si zice ca vorbeste cu ei asa din plictiseala sa isi bata joc de ei si ii zic eu daca vorbesc cu o fata asa la misto cum faci tu nu te superi? Eu de ce sa nu ma supar si nici nu ma baga in seama, ori face bla bla bla ca sa nu ma mai auda din astea. Zice ca nu o apreciez, o iubesc mult, in primul rand nu imi bat joc de ea, nu i-am vorbit urat deloc, ii iau dulciuri cam la 3-4zile ca ii plac mult, ii iau flori cam la o luna si o saptamana mereu, iesim in fiecare zi afara, am lasat toti prietenii pentru ea. Adica daca ma suna un prieten ii zic ca nu ies ca stau cu ea, cand iesim afara tot ce cheltuim e pe spatele meu, ea nu da 1 leu, am fost in vacanta cu niste prieteni la munte undeva, am platit eu tot si cazarea mea si a ei. Si mesele ce mancam ea nu avea 1 leu la ea, am cheltuit peste 1000 lei, iesim cu masina mereu sa nu stea ea in frig si ne plimbam in fiecare zi cu masina de fac 60-80 km cu ea zilnic. Ea sta pe la tara undeva la 30 km de oras si in weekend pleaca la tara si ma duc in fiecare weekend acolo la ea sa stau cu ea sa nu pierd nici o zi de stat cu ea. Numai drumul cat e si benzina, i-am dat haine de ale mele ca ii era frig bluze, hanorace, veste jumate din dulapul meu e la ea. Odata vorbeam cu ea prin mesaje si nu a mai raspuns deodata, dadea seen, eu eram la munca, am plecat de la munca m-am dus unde statea ea, ea era iesita din casa nu stiu unde se ducea si cand m-a vazut a fugit prin boscheti. O sunam, nimic, nu raspundea ziua aia nu a raspuns deloc, a doua zi a raspuns, incepea sa se fastaceasca, sa se alinte si na,am trecut cu vederea. Ma simt prost ca zice ca nu o apreciez, nici incredere in mine nu are,nu stiu de ce doar nu fac nimic rau, nu vorbesc cu nimeni cum face ea la plictiseala, mai spune ca daca ne despartim o sa imi para mie rau, ca nu stiu ce pierd, ca o sa regret, i-am zis ca tu o sa regreti, nu stii ce pierzi asa baiat ca mine nu mai gasesti. Nu am tras de tine la nimic, nici despre sex, nu beau, nu fumeaz, am masina mea din banii mei, lucrez, imi vad de viata mea fara anturaje proaste si chestii prostesti pe care altii le fac va varsta mea. Mai zicea ca daca ne despartim ea a doua zi se cupleaza cu altul, ca nu vad cati baieti ii dau mesaj, i-am spus ca iti dau mesaj ca sa faca altceva cu tine, stiu cum sunt baietii, numai unul si unul iti da mesaj, numai prosti si toate defectele, macar daca e unul calumea da asa. Nu stiu ce sa ma mai fac, nici nu vreau sa ma despart de ea ca o iubesc mult, dar ceva o replica sa ii inchid gura cu apreciatul asta.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incompatibilitate!
varsta si mentalitatea sunt critice, fiindca ea este imatura si profitoare.
Sincer, nu pare ca da doi bani pe iubirea si sacrficiile tale!
Simplu fapt ca a afirmat "ca a doua zi dupa ce va despartiti ea iese cu altul", imi spune clar ca o doare in fund de tine si te tine numai pentru rasfat, hachite si beneficii.
Personal, cred ca-i pierdere de timp relatia asta, fiindca nu-i iubire, atentie si nici respect pentru tine.
Nici o fata cu bun simt, nu ar spune baiatului pe care-l iubeste fraza de mai sus. Asa ceva este dezgustator!
Baiete, cauta-ti pe cineva langa tine, sa nu te mai duci pana la tara, dupa o taranca care nu te merita, nu te respecta si nici nu te apreciaza. Este evident ca vrea rasfat si atat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te uiți la un clip.
https://www.youtube.com/watch?v=iqAtv1ORcLc
Spune ceva despre ce ai pățit tu. Iubire toxică. Până acum se juca cu păpușile. Acum se joacă cu tine. Te confundă cu un păpușoi.

| Sofer a răspuns:

Te cam face și emoțional. Cam profita de tine.

| Hammurabi a răspuns:

Nu te supăra pe mine, dar ești clasic, de manual, fraierul de care profită o fițoasă cu caracter dubios.
Ție chiar nu-ți dă absolut nimic de gândit? E oarbă rău dragostea asta.
Nu-ți răspunde la tel. o zi întreagă, iar când te vede fuge și se ascunde de tine. Ce crezi că făcea? Ghici?
Spunea rugăciuni și n-a vrut să o vezi? laughing
Își bate joc de tine la modul grosier.
Tragic e că, indiferent ce-ți va spune toată lumea pe-aici, o vei iubi în continuare. Și vei mai pierde aiurea niște ani buni din viață până te vei prinde. Pentru că îți vei da seama până la urmă.

| Emma30555 a răspuns:

Te manipulează, profita de avantajele pe care i le oferi. Ar trebui să fii si tu mai orgolios si sa nu mai permiți atatea mofturi si comportament lipsit de respect până la urmă. Faptul că s-a ferit, pitit de tine si nu a mai răspuns la telefon e clar ca ceva ascundea de tine.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pampalau rau esti.

| Legion7X a răspuns:

A observat ca ești prea îndrăgostit de ea, și profită. Așa fac fetele care observă anume chestii, in caz că ea, a mai umblat și cu alții, șantajează sentimental dpdv psihologic nu-i da ocazia sa continue. Îsi bat joc. Fii mai nepasator, și ii poti spune la un moment dat, chiar să duca la altul și Pa.

| alexalx1234 a răspuns:

E nebună. Dă-i papucii.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Las-o dreacu asta-i handicapata rău frate du-te fugi salvezați viața frate las-o dracu cum sa faci așa ceva vezi ca lui asta îi place viața nu știu cum sa spun altfel las-o cai handicapată rău ce nervi mia făcut

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Din cauza ei am sa sa beau

GraninicuPortocale -_-

| KruXX01 a răspuns:

Buna ziua Agent Stefan Morarescu ai belut **** fraiere ti am luat adresa venim peste tine in casa pup