| anonim_4396 a întrebat:

Bun,sper sa ma intelegi in ceea ce scriu aici si sa ma clarificati cum trebuie.Va rog sa fiti cat mai seriosi!
Pe data acum o saptamana am avut primul meu contact sexual(neprotejat)a incercat sa o bage si a reusit, dar dupa a ejaculat pe langa, nu inauntru.Am luat imediat pastila de a doua zi. Apoi a doua zi,am mers la el si din nou am avut contact sexual neprotejat, de data asta pe bune a fost si a fost ceva frumos pentru mine. Dar de atunci am inceput sa am scurgeri de sange, nu abundente dar a curs 2-3 zile. Acum nu le mai am.Va rog sa-mi spuneti ce se intampla, imi este frica.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu te sfatuiesc sa iti reevaluezi serios deciziile pe viitor. Faptul ca nu a ejaculat in tine, adica metoda retragerii, nu inseamna ca nu exista riscul sa ramai insarcinata. Sexul se face cu protectie.

Plus, la cum te-ai exprimat, habar nu ai despre cum functioneaza sexul, sau despre consecintele aferente. Citeste pe internet, ai o groaza de informatii la dispozitie, si abia dupa poti continua cu viata sexuala.

Ce ai facut este extrem de iresponsabil, iar daca tii la sanatatea si viitorul tau, nu o vei mai face din nou.Pastila de a doua zi e un cocktail care iti afecteaza serios hormonii si nu merita sa o iei decat in cazuri extreme. Daca subsemnatul nu e de acord cu prezervativ, gaseste-ti pe altcineva, deoarece e un incuiat egoist care nu te respecta si nu intelege la ce riscuri te expui cu pastila.

Citeste aici
https://www.reginamaria.ro/......ie-sa-stii

1 răspuns:
| alexandraionela1234 a răspuns:

La primul contact sexual, si eu am pățit la fel cu scurgerile de sânge, probabil a avut un șoc vaginul. Nu iti fie teama, nu s-a întâmplat nimic, si sa știi ca pastila de a doua zi iti va deregla ciclul, sa nu te sperii daca iti va curge prea mult sau prea puțin. Ți-a dereglat hormonii pastila?