| anonim_4396 a întrebat:

Bunã TPU! Am 14 ani si imi place de o fata.Eu cred ca si ei ii place de mine. I-am spus pe fb ca imi place de ea, iar ea a spus ca ar trebui sa ne cunoastem mai bine inainte, eu am fost de acord si am stabilit cu ea o sa ne întâlnim în ziua urmãtoare, m-ai spre seara o vad pe fb si imi spune sa ne intalnim "acum" ca maine nu poate ca are treaba. Eu am mers unde mi-a zis sa ne intalnim si ea nu era. A doua zi chiar dca a zis ca are treab am asteptat-o dar n-a venit. Peste cateva zile prin oras era cu o prietena si eu m-am facut ca nu o vad si am dat sa plec pentru ca imi era rusine de prietena ei, prietena ma vazuse ii zise ei si cand m-am intors cu spatele nu am m-ai vazut-o. Acum eu cred ca poate I-a fost rusine sa de fata in fata cu mine sau nu stiu ce sa zic. Despre ea : Stiu ca ma simpatiaeaza mi-a spus lucrul acesta si suntem ceva prieteni ma vechi. Acum va rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac. Va roog, vreau sa mentionez si ca nu am mai avut relatii... Fundaa!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Multumeste-te ca stii ca te place. Inca putin si chiar te va iubi.

| Hakuouki a răspuns:

Din moment ce fata te evita, o problema exista, ori este si ea la prima relatie si se teme de cum ai putea actiona tu, ori pur si simplu o distreaza, adica sa presupunem ca in seara in care te-a chemat ea a venit, dar s-a ascuns cand te-a vazut venind, de frica poate sau poate statea ascunsa si radea ca tu inca o astepti, chiar daca ar fi primul chiar daca ar fi al doilea ma indoiesc ca ti-ar mai fi spus ceva dupa sau poate fata te simpatizeaza doar ca amic si incearca sa te faca sa nu o mai placi. Oricum eu spun sa o lasi o perioada, daca va fi cazul te va cauta ea, daca nu, esti tanar si vei avea parte de multe relatii. Succes

| NgrMdx a răspuns:

Ar trebui sa te asiguri daca te place sau nu, pentru ca o fata nu te lasa balta asa de usor...ei bine. poate s-o faca.dar vreau sa zic laughing
Si poate i-a fost rusine sa dea ochii cu tine, poate a avut ceva probleme si nu a putut ajunge, sau i-a fost "teama" ca sa zic asa sa fie doar ea singura cu tine. Fetele sunt mai emotionate la o prima intalnire laughing
Incearca sa vorbesti din nou cu ea, fa-o sa scape de emotii si sa va simtiti bine impreuna.Lasa totul sa curga de la sine, sigur te vei descurca, chiar daca nu ai mai avut relatii.Sau intreab-o mai simplu ce are.
Bafta! happy