| PISOI_3851 a întrebat:

Buna 22ror!
Am o mica mare problema:m-am cam indragostit de cel mai bun prieten al fostului meu iubit(cu fostul iubit am stat cam 1 an). Nu stiu cum sa fac sa ii atrag atentia, adica vorbim mereu p mess ne intelegem bine, dar nu stiu ce sa fac sau cum sa fac... Oleaca d ajutor si la minebatting eyelashes pls:*!

Răspuns Câştigător
| GogosikaInfuriata a răspuns:

S-ar putea ca acesta sa nu-ti acorde atentie chiar daca sa presupunem ca te place happy Binenteles nu toti tin seama de lucrul asta, si nu se gandesc... dar depinde mult si de el, nu numai de tine (faptul ca esti indragostita de cel mai bun prieten al fostului tau).
Pe de o parte, daca il iubesti si te iubeste, ar trebui sa faceti abstractie de tot si toti! (poate cu el te vei potrivi mai bine de cat cu fostul prieten).
Pe de alta parte, daca esti o persoana cu putina morala si principii, ti-l scoti din minte si suflet si pui ochii pe altcineva.
Indiferent de ce vei face vei fi "privita" cu mai multi ochi. Daca il lasi si nu lupti pentru ce-ti doresti, vei fi perceputa ca "delasatoare", o persoana slaba, iar daca lupti si obtii ce iti doresti in mintea unora vei si perceputa ca o persoana fara caracter. Trist, dar asta e mentalitatea multora (dintre romani clar) happy
Si ca sa iti raspund si la intrebare, pai cea mai simpla si sigura cale este de a-i spune totul pe sleau si iti va raspunde pe massura.

ADIADR ai un raspuns ca pentru o panarama pe cuvant straight face

5 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Deci. cred ca ar cam trebui sa vorbesti sincer cu el. sa ii spui ca fara sa iti dai seama ai inceput sa te indragostesti de el si ca esti cinstienta ca asta ar putea afecta relatia lui cu fostul tau prieten. cel mai probabil el inca te vede ca pe fosta prietena a celui mai bun prieten al lui ceea ce cred ca il impiedica sa se gandeasca la tine ca la o potentiala iubita. fata de fete baietii majoritatea isi respecta fostele prietene ale prietenilor lor de aceea va fi dificil. eu zic sa vb deschis cu el si sa il intrebi daca ati putea incerca dar sa il anunti ca nu vrei sa strici prietenia dintre ei. si inca ceva asigural ca nu vrei sa fii cu el pentru a-i face in ciuda fostului sau pentru a te apropia de el. succes

Răspuns utilizator avertizat
| Bubbulina_2682 a răspuns:

Spune-i in fata ca e cel mai bine!
Daca nu vorbeste cat mai mult cu el!

| PISOI_3851 explică:

Multumesc mult pentru ajutor:X
am facut cum mi-ati sugerat...si a mers:*:*:*:*:*