| CarinaAntonia a întrebat:

Bună...aș vrea si eu un sfat... Iubesc un băiat de foarte mult timp... o perioda de 5 ani... as vrea sa ii spun ce simt dar nu gasesc niciodată cuvintele si momentul potrivit... imi este foarte frica de un raspuns negativ... am ajuns intr-o stare foarte critica: nu mai am chef de nimic, plang mereu, si in ultimul timp ma înfurii foarte usor... Va rog din suflet ajutați -mă.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Ai putea sa ii spui intr-o zi, preferabil pana in sarbatori. In felul acesta te vei descarca de tot stresul acumulat. Asta nu inseamna ca el iti va raspunde afirmativ, dar, oricum, va fi incantat sa te asculte.

5 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Cum simti pentru el pentru 5 ani ca eu in 22 de ani de viata am incetat sa iubesc mai mult de 2 luni o fata...se stinge focul repede da si mie un secret sa tin focul mai mult big grin sad si vad ca iti place sa suferi in tacere daca in 5 ani nu i-ai spus ce simti pentru el
mai bine sa regreti ca ai facut-o decat sa regreti ca n-ai facut-owinking e proverb

| Lawliet14 a răspuns (pentru Broadband):

Ar fi o dragoste draguta daca si el i-ar impartasi sentimentele. Cine stie...

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta esti in limba dupa ala de 5 ani si ala nici macar nu stie ca existi rolling on the floor)

| Emilian65 a răspuns:

Cum il iubesti daca in 5 ani nu ai gasit un moment in care sa-i spui ce simti pentru el?

| Lawliet14 a răspuns:

Nu risti, nu castigi! Iti ignori sentimentele si-o sa dai in depresie sau vei regreta toata viata.

N-ar fi timpul sa clarifici acest aspect al vietii tale? Vrei o relatie, trebuie sa vezi daca cu el sau altul.