| Ionela0248 a întrebat:

Bună TPU! De la un timp ma simt trista deprimată aceasta stare durează 2-3 minute după ma simt bine apoi iar apar aceste stări o stare de neliniste si frica ca nu o sa mai imi revin niciodată. Nu s-a întâmplat. nimic care sa îmi declanșeze aceste stări, as vrea un sfat orice ca numai rezist!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa depistezi tu singura ce te deprimă si sa alungi sentimentele negative din cap, si daca mergi la psiholog nu te ajută cu nimic o sa i ti spună ca totul depinde numai de tine sa scapi de anxietate de deprimare, practic ce iti lipseste ce nu ai de esti deprimată? Ai vorbit cu mama ta? I ai spus si ei ca nu eti bine ca esti deprimată ca ai nevoie de ajutor? Vorbeste cu mama ta si spune i, de la ceva porneste starea ta de neliniste de deprimare, numai tu stii din ce cauze.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde ce varsta ai, de obicei fluctuatiile hormonale sunt cauzele ar fi bine sa mergi la un endocrinolog sa te consulte.

| Ionela0248 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 19 ani

| Ionela0248 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am făcut analiza de glandă, și nu îmi apare ca am ceva

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru funda sarut mina!

| Florian80 a răspuns:

Sfat! Fa sex cat mai des posibil si toate aceste stari vor disparea!