| Albinuța767 a întrebat:

Buna acesta este un subiect de discuție!
Cum vi de pare vouă un băiat,, frumos" sau o fata,, frumoasă"? Adică ce calități ar trebui să aibă, ce sa facă că sa vă mulțumească, cum trebuie sa se comporte cu voi( să vă trimită mesaje de dimineață, să spună cât de mult va iubește)...
Hai sa vedem păreri!

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Eu pun mai mult pret pe caracter. Si acum poate te intrebi tu,, dar aspectul fizic, nu conteaza?". Ma de ce sa mint? Iti raspund sincer cu,, da, conteaza". Insa nu chiar atat de mult pe cat iti imaginezi. Adica hai sa fim seriosi, eu nu pot avea o relatie cu o fata care pur si simplu mi-e scarba sa ma uit la ea. Deci nu pot! As vrea sa fie suficient de frumoasa cat sa nu-mi vina sa vomit cand ma uit la ea, atat! Sau sa evit sa fac contact vizual cu ea Adica sa arate decent si bineinteles fara machiaj. Daca e sa-mi placa aspectul ei fizic, sa-mi placa fara machiaj. Cand vine vorba de asta, prefer sa fie draguta, nu frumoasa. Care-i diferenta? Pai. pentru mine, o fata draguta este acea fata care cand te uiti la ea, iti da impresia ca e pacifista, cuminte, poate putin mai timida, cu suflet mare, care iti inspira incredere etc. In timp ce o fata frumoasa. e pur si simplu frumoasa gen. diferite actrite, photo model-uri, vedete, etc. Anyway, trecand peste paranteza asta mare; dupa cum am spus, prefer sa arate decent, fara tate, fara cur. Nu cer asa ceva. Ba chiar mi-ar placea sa nu aibe, ar fi mult mai bine. Si stii de ce? Aici e si un mic avantaj. (sunt curios cati baieti mai gandesc ca mine). Deci. e un mic avantaj deoarece daca arata decent si nu are forme bineinteles ca nu o sa fluiere toti prostii dupa ea si daca as avea o iubita de genu' as iesi cu ea linistit in oras si prefer sa zica lumea,, ia uite ce urata are ala " decat sa zica,, mamaaa ce bunaciune are norocosul ala". Adica mie nu imi convine sa ies in oras si sa se uite toti baietii dupa ea. Iti dai seama cat de prost m-as simtit? Mai ales ca poate, cand nu e cu mine se mai si dau la ea. Asta e avatanjul cand ai o iubita de genu'. Frate. o fi ea cum o fi,, urata" si fara forme, dar macar sa stiu ca este DOAR A MEA. Adica de ce sa am o fata HOT dorita de TOTI beietii si care se dau toti prostii la ea si poate intr-o zi mi-o si fura, cand stiu ca am una asa cum imi place mie, nimeni nu se da la ea, nimeni nu flirteaza cu ea. Sau cand a pune o poza pe Facebook, mai bine vad comentarii NORMALE de la prietene / prieteni de-ai ei decat sa vad comentarii de la nu stiu cati straini cu,, mama ce bunaciune esti". E mai bine asa. Adica puii mei cu ce ar imbunatati c*rul relatia? :| Cu ce ma ajuta pe mine daca ea ar avea c*r? :| Ce? ar tine relatia mai mult cu una care are c*r decat cu una care nu are? Ma rog. pentru mine chestiile astea sunt asa un bonus sau mai bine zis obtionale. Deci se poate si fara. Acuma daca as da de o fata de genu si ar avea forme, nu as refuza-o, doar daca ar avea tipul de caracter care-mi place mie. :/ A da. si as prefera sa fie slaba. Gen. prefer slaba bat decat un butoi dar chiar nu suport fetele grase. Mda. uite ca am si eu cerinte cat vine vorba de aspect. Adica eu zic grase in ideea ca. au prea multe kg pentru varsta si intalimrea lor. Atat. Daca e putin mai grasa. e ok. Iar despre inaltime sincer as prefera sa aiba undeva la 1.60, 1,65. Eu am 1.77. Si mi-ar placea sa fie de intaltimea aia. M-as simti intr-un fel prost daca ea ar fi mai mare decat mine la inaltime. Sau chiar egala. Deci da, imi plac piticele xD. Insa nici 1.50 sa nu aiba ca dupa daca o iau in brate e ca si cum ar face,, ceva necurat".

Nu as suporta sa avem discutii de genu,, hey iubi, ce faci? ",, bine iubi, ma gandeam ",,, la ce? ",, la tine ",, awwwwwwww ". Mda. etc. Gen. fiecare mesaj sa aiba un **** de ala ce prefrezinta iubirea. cand iesim sa ne tinem de mana si. doar sa stam sa ne iubim. sincer nu as suporta. :| Adica ok. nu ma intelege gresit, e ok cu mesajele imi plac mult mesajele de genu asa mai amoroase sau romantice sau cand vorbim despre eu si ea sau de viitor. Si gen. sa avem conversatii inteligente / amuzante, ne mai dam o parere, ne mai amuzam pe ceva. Chestii de astea. Nu toate prostiile alea de mai sus. -_- Sau cand iesim, prefer ca lumea sa ne vada ca si cum am fi simpli amici sau colegi de clasa. Eu nu sunt genul care isi arata iubirea in public. Prefer sa ne iubim intr-un loc mai privat. Nu as suporta sa ne sarutam fix in mijlocul strazii si tot asa. :|. Si totusi daca avem intalniri, unele sa fie si romantice. Si poate. sa-mi folosesc talentul de scriitor si sa ii scriu romane de dragoste :)). A da... si pe langa toate astea, as vrea sa imi suporte textele lungi, gen. sa nu se planga de cat scriu sau sa primesc un mesaj de genu,, vai de mine dar scrii prea mult". Prefer unul,, Imi place ca trimiti mesaj lungi". Si cam asa as vrea sa faca si ea. Poate nu chiar la fel de lungi dar totusi nu suport genul ala de fete care scriu maxim 5 cuvinte intr-un mesaj TOT TIMPUL. As prefera sa scrie un mesaj mai lung din care pot extrage eu alta idee si din acea idee, pot creia un subiect de discutie. Cu genul ala de fata, as putea sa vorbesc TOOOATA ziua si am avea subiecte infinite de discutie. Nu sa stam 3 zile la rand si sa avem mesaje doar cu,,noapte buna ",,, buna dimineata",, ce faci?",, bine, tu? ",, bine" si tot asa.Eu nu prea sunt genul cu gasirea subiectelor de discutie, insa sunt foarte bun cand vine vorba de dezvoltarea unui subiect. :)
Si sa suporte sa fie altintata tot timpul =)))). Nu prin vorbe sa ii zic numai,,pisi" sau,, pui" sau nu mai stiu eu cum. Prefer sa o alint prin fapte si sa ma comport cu ea ca si cum ar fi fetita mea sau ar fi un bebe. Si as prefera sa ma alinte si ea pe mine ^_^.
A da... si sa nu aibe de facut in fiecare zi curat la tot cartierul si sa nu aibe in fiecare zi cate un examen;) (sper ca intelegi la ce ma refer).

Acuma sa mai completez putin la mesaje. Pai. eu as prefera sa avem discutii total random. Cum am zis si mai sus, ori inteligente, ori amuzante etc. Dar nu zic,, nu" si la alea mai romantice sau siropoase sau cum sa le mai zic. Doar ca nu le suport ca fiecare conversatie sa fie de genul ala. Pe langa,, iubita", prefer sa-mi fie si cea mai buna prietena :).

Si cuma la partea,, sa spuna cat de mult va iubeste". Eu sincer nu m-as multumi cu mesaje. As vrea fapte. Crede-ma ca pentru mine, faptul ca o vad foarte interesata de mine si ca are mereu chef sa ma stranga in brate, valoarea mult mai mult decat 1000 de mesaje cu,, te iubesc". De alea poate sa zica toata ziua. degeaba daca nu imi si dovedeste. Dar nu as avea nimic impotriva daca mi-ar scrie. :)

In legatura cu comportamentul. Hm. nu am cine stie ce cerinte. Insa nu as suporta sa se comporte indiferent cu mine. Sau daca de exemplu ar avea o problema sau ceva nu ii merge bine, sa nu isi verse nervii pe mine. Ar putea sa se descarce scriindu-mi ce i s-a intamplat, la asta nu as zice,, nu" NICIODATA. As fi oricand dispus sa o ajut cu un sfat / o vorba de incurajare / un mesaj care sa o faca sa se simta mai bine sau poate chiar sa se descarce. Nu as avea nimic impotrava. Insa nu as suporta sa imi scrie cu caps lock sau sa-mi adreseze niste vorbe mai urate care mai tarziu le-ar regreta. Chestia asta nu o suport. Mai bine imi zice un mesaj de genu,, uite, azi am patit,, aia", daca ma vezi mai suparata sa stii ca asta e. Nu vreau sa crezi ca am ceva cu tine " Iar daca vrea, eu o las fara nicio problema si vorbim cand o sa fie mai bine. Si gata. Deci un simplu mesaj poate salva o posibila cearta intre mine si ea.
As prefera sa fie si mai copilaroasa / nebuna, sa ma alinte si ea pe mine :)))) Si totusi sa fim un exemplu pentru toti prostii care nu au habar ce este cu viata lor si isi schimba iubitii ca pe soseste. :)

| Albinuța767 explică (pentru Nemessys):

Ce romantic ești sper să îți găsești o fata care sa fie pe placul tău. Meriti asta! ....Sau poate că o ai pe norocoasă. Infine nu mă bag e viața ta nu trebuie să îmi spui... oricum mulțumesc mult pentru opinia ta.

2 răspunsuri:
| AleexisViol3t a răspuns:

Consider ca aspectul fizic nu reprezintă cel mai important lucru, ci:înțelegerea, respectul, comunicarea, dragostea, sinceritatea, sprijinul s-a.m.d