| MireaMihaela1234567 a întrebat:

Acum 1 saptamana am avut contact sexual neprotejat. Prietenul meu nu si-a dat drumul in mine, chiar a stat putin pana si-a dat drumul, iar la următorul numar doar s-a sters, nu si-a facut dus. Este posibil sa se întâmple ceva? De câteva zile am aceste simptome:
-balonare si simt nevoia de gazeț
-simt ca imi bate inima in burtaț
-dureri in partea dreaptaț
-și mi s-a întărit burtaț
-și am stări de voma, dar nu pot vomita.
Ce se intampla? Pot aparea simptome asa repede? Au trecut abia 5 zile.
Sau sa fie din cauza stresului, mă gândesc non-stop ca sunt însărcinată.
Dar nu are cum, pentru ca nu si-a dat drumul

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca tu erai in perioada fertila dupa al doilea numar este posibil sa fi ramas gravida. Simptomele de sarcina nu apar asa repede. Asteapta 21 de zile de la ultimul act sexual, apoi faci un test de sarcina care iti va indica daca esti sau nu gravida.

| Valentina8 a răspuns:

Imposibil sa apara simptomele acelea atat de devreme.
Acele simptome ar putea fi din cauza ca ar trebui sa ti vina menstruatia.
Oricum ar fi, n-ai de cat sa incepi sa folosesti o protectie si sa fi mai respondabila daca nu-ti doresti un copil.
Trecand timpul daca nu ti apare menstruatia poti face un test de sarcina.
Nu vei gasi un raspuns 100% sigur aici despre ceea ce se petrece in corpul tau.

| Miuletz a răspuns:

Doamne, ce lipsa de educatie duc oamenii din ziua de azi. SPERMA IESE SI FARA SA-SI DEA DRUMUL. DA POTI RAMANE INSARCINATA SI DACA NU SI-A DAT DRUMUL IN TINE! Exista o chestie, termenul in engleza e numit "precum" adica in timpul actului sexual, de cand i se scoala, ii tot iese sperma din penis treptat (nu mult) si aia te poate lasa insarcinata. Nu sunt sanse foarte mari, dar e posibil.
Fa-ti un test anti sarcina, metoda "isi da drumul afara' e o prostie totala, si de aia ajung toate copilele de 16 ani insarcinate.

| orail123 a răspuns:

Erai virgina? Ni ai specificat.

De obicei, daca e prima data, sunt astfel de dureri

| Anonim2233444 a răspuns:

Nu cred ca ai putea fi insarcinata avand in vedere ca nu si-a dat drumul in tine.