| Totojsjs a întrebat:

Acum 2 zile am facut un test de sarcina si a iesit negativ iar astazi cred ca mi-a venit menstruatia dar de dimineata a fost mai putina cantitativ ca de obicei si acum pare ca se opreste din sangerare. Am dureri de burta si de spate

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pornirea menstruatie in proportie de 99% reprezinta garantia ca in uter NU exista nicio sarcina instalata. Bineinteles ca numai in cazul in care desfasurarea actualei sangerarii menstruale va fi similara d.t.p.d.v. cu menstruatiile avute pana in prezent. Fiindca testul de sarcina a fost efectuat mult prea repede/devreme, rezultatul obtinut poate fi in proportie de peste 70-90% FALS NEGATIV si din acest motiv NU poate fi luat in considerare fiindca rezultatul obtinut este considerat ca fiind NECONCLUDENT. Fiindca durerile abdominale si pelviene se manifesta in continuare inseamna ca menstruatia se va produce in continuare. Multa sanatate!

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia nu poti fi insarcinata, samgerarea peste sarcina nu este decat cateva pete de culoare maro inchis si nu dureaza mai mult de 1-3 zile,