| Ioana338 a întrebat:

Buna!
Acum 3 luni am avut un contract sexual neprotejat si am luat pilula la timp, menstruatia mi-a venit in fiecare luna normal ( 6 zile) mai putin luna asta mi-a venit doar ca intr-o cantitate mai mica ca de obicei si m-a tinut tot 6 zile si am burta putin cam tare, există șanse sa fiu însărcinată?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Contract sexual? Cu obligatii si indatoriri?
Waw!

| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece in perioada urmatoarelor 3 luni de dupa folosirea pastilei contraceptive s-au produs menstruatii conform afirmatiilor tale : ''mi-a venit in fiecare luna normal ( 6 zile)'' se poate considera/aprecia ca intr-o asemenea situatie este cu totul IMPOSIBIL sa existe o sarcina chiar si pur ipotetica, formata si instalata in uter.
Fiindca si in aceasta luna sangerarea menstruala a pornit din nou la termen si a tinut tot 6 zile la fel cum se intampla de obicei. Fluxul cantitativ de sange eliminat a fost mai redus fata de menstruatiile anterioare, cel mai probabil ca urmare a unor dereglari ale activitatii hormonale care se pot produce uneori chiar si dupa trecerea a 6-8 luni fata de data folosirii pastilei contraceptive. In consecinta este cu totul IMPOSIBIL sa poata exista o sarcina instalata. Multa sanatate!

| nojudgements a răspuns:

Nu exista asa ceva

| NeganMyLove a răspuns:

Nu poți fi însărcinată după ce ai făcut sex acum 6 luni!

| AdonisDev2208 a răspuns:

Buna... Deoarece ai spus că ai avut contact sexual acum 3 luni. șansele sunt mici, dar exista. ar trebui sa vizitezi un medic ginecolog.