| Dariaaa a întrebat:

Acum aproximativ o luna am fost despartita de iubitul meu cu care sunt de doi ani. In timpul acesta eu am mai iesit cu un baiat iar cand am vrut sa ma impac cu el a spus ca nu ma poate ierta, ca nu mai tin la el si cand o sa-i demonstrez ca il iubesc ne impacam. A doua zi am fost la el, a fost totul foarte frumos, ne-am impacat iar acum ne-am certat din nou sad A vrut sa intre la mine in pc sa vada in arhiva ce am vorbit cu acel baiat dar eu nu l-am lasat si s-a suparat foarte tare a spus ca nu mai are deloc incredere in mine, ca nu tin la el si tot felul de chestii care m-au deranjat foarte tare si nu mai vrea sa imi dea nici o sansa. A zis ca nu ma poate ierta, ca l-am mintit in legatura cu baiatul acela. Il iubesc foarte mult si imi pare rau pentru ce am facut... Cum as putea sa ii demonstrez ca el e totul pentru mine? Stiu ca si el ma iubeste si chiar nu vreau sa ne despartim sad

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

E adevarat ca erati despartiti in acea perioada dar acest lucru era tocmai un test pentru relatia voastra sa vedeti daca puteti iesi cu altcineva si alte lucruri, tu insa l-ai picat.Si tu ai dreptate si el are dreptate, tu ai dreptate pentru ca erai suparata si te-a luat valul iar el crede ca tu nu l-ai iubit cu adevarat pentru ca ai iesit cu altul.Propune-i o singura discutie, un fel de ultima discutie si ultima sansa. Vorbeste cu el despre tot ce ai simtit in acea perioada si daca nu este asa grav arata-i ce ai vorbit cu acel baiat,spune-i ca nu a insemnat nimic pentru tine si ai fost doar irascibila plus ca infelul acesta ai realizat cat de mult il iubesti, fi sincera si dovedeste-i ca te-ai schimbat. Spune-i c anul astepti un raspuns d ela el in acel moment pentru a nu se simti presat si stresat, spune-i ca il lasi sa se gandeasca si sa iti dea un raspuns.In acesti timp da-i mesaje de noapte buna si arata-i ca il iubesti prin sinceritate,bunatate si gesturi mici si spontane care sa il surprinda,de exemplu mergi la el si spune-i ca vrei sa vorbiti te poti duce cu o poza cu voi doi pe care sa scrii pe spate ceva de genul"Mi-as dori sa fie totul ca atunci... Iarta-ma.TE iubesc!". Sper sa se rezolve totul sa fiti fericiti, tu sa nu mai repeti acele greseli, sa va meritati unul pe altul si sa fiti tot timpul sinceri.Baftahappy

2 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Erati despartiti, nu vad de ce trebuie sa-i dai tu explicatii.Indiferent de ceea ce ai facut tu cu tipul respectiv, te priveste doar pe tine.La urma urmei, nu e ca si cum l-ai inselat, erati despartiti si implicit fiecare era liber sa faca ceea ce vrea.
Iti pare rau? De ce sa-ti para rau? Ca ti-ai vazut de viata in continuare si ca nu ai stat dupa el?
Eu zic sa o lasati balta daca sunt probleme de genul asta.

| Allee_4312 a răspuns:

Buna! Are si el o problema cu gelozia asta.Tu incearca sa vorbesti numai chestii normal cu acel baiat cu care ai iesit dupa ce te`ai certat cu iubitul tau. Pe el lasa`l sa intre in arhiva.sa citeasca.iar tu nu`i da "dubii" nu ca ai face ceva, dar stii cum sunt baietii. Priveste partea plina al paharului e gelos :] De ce e partea plina? :]] pentru. ca te iubeste.:] Succes in relatie :] Sper ca te-am ajutat!