| aly1432 a întrebat:

Buna numele meu este alexandra an 18 ani si sunt din Bucuresti.
As avea si eu o intrebare.Cum sa ma impac cu fostul meu iubit?
Am vorbit cu un baiat timp de 8 luni de zile la inceput a fost totul,, roz,, dar dupa o perioada de timp adica dupa 4 luni de zile au aparut si certurile. in fine ne-am certat dar ne-am impacat pana la urma.
dar intr-o zi cand am iesit afara el mi-a spus sa-l las
eu am tacut din gura si u l-am luat in seam pe moment seara cand neam intanit din nou
si nu stiu ce a fost in capul meu i-am spus sa ne despartim el a zis ok bine dar eu la 2 minute i-am zis sa ne impacam k a fos o reacti de moment aici recunos e vina mea si recunosc el mi-a zis ca nu nu se mai impaca cu mine k nu merit cu toate k a fost a doua oara cad i-am spus sa ne despartim dar el mi-a spus de mai multe ori au trecut 5 luni de cand neam desparti si el nici nu vorbeste cu mine nu stiu ce sa fac sa ma impac cu el eu nu mai mam combinat cu nimeni cu speranta ca o sa ma impac cu el, la un momendat incepusem sa am ganduri din alea ciudate il iubesc enorm cu toate ca este mai mic el are 17 jumate asta este firea mea pun repede suflet si iubesc la fel de repede asa este zodia pesti iubeste mult sufera pe masura ....va rog dati-mi un sfat cum sa il recastig?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu cred ca toti barbatii care vor trece langa tine nu vor rezista mai mult de 8 luni asa ca invata sa traiesti singura.

| Purec a răspuns:

Daca pentru tine aceea este o relație, îți zic eu ca nu e. Cum mama naibi sa va certați de atâtea ori in 8 luni si tu sa mai ai si idei despre cum sa te impaci cu el? Pur si simplu nu are rost, nici pentru tine nici pentru el. "Combinate" cu altul si gata, macar la cartela laughing oricum nu înțelegi relațiile si nici nu știi sa iubește si nici ce înseamnă sa iubești laughing

| Hakuouki a răspuns (pentru Purec):

Pai...asta voiam sa spun eu, cel putin ultima parte.
Copila, stai cuminte, ce a fost, ce a trecut s-a dus, si ce va fi vine doar cand te dezlegi de trecut.

| neutrino a răspuns:

Aceasta relatie nu se merita innodata, si chiar daca ai putea, se va rupe iarasi, destul de repede. Viitorul este in fata, nu in spate.

| SkyPilot a răspuns:

Relatia este compromisa. Chiar daca va veti impaca, va veti desparti din nou. Accepta realitatea.

| MskDesign a răspuns:

Nu trebuie sa il recastigi.In primul rand nu este un premiu.Cel mai bine este sa va vedeti fiecare de drumul lui. Dupa cumdeja ti s-a spus, macar ca va impacati, cu siguranta, va fi de scurta durata.

| grab a răspuns:

Nu mai umbla cu miloaga. lasa-l pe el cu trecutul si cauta sa te ocupi mai mult de perfectionarea prezentului si viziuni profitabile asupra viitorului imediat. succes!

| ginadr a răspuns:

Daca nu vorbeste cu tine inseamna ca nu vrea sa mai aiba nici o treaba cu tine si e foarte suparat sfatul meu e sa treci peste si sa mergi mai departe

| Azpilicueta a răspuns:

Greseala ta un barbat se tine langa el nu se goneste. Un barbat gonit se simte un caine caruia i-ai dat sa manance si dupa marsi picioare si scuipati, Greseala ta. Ar fi frumos sa i faci o surpriza, o scrisoare cu regrete si sa scrii tot ce simti tu pentru el, Este suparat findca iai spus vorbele alea pe viitor incearca sa nu i le mai spui, Dumnezeu iarta pe toti copii lui si le da fericire eterna si o sa iti dea si tie cu baiatu acesta doar asteapta si tinete dupa capu lui sa vada ca tu chiar il iubesti si ca nu esti ca fostele luihappy
Bafta fata