| Nobody11111 a întrebat:

acum apx o luna m-am culcat cu prietenul meu și s-a spart prezervativul dar am luat imediat pilula de a 2-a zii și de atunci pana acum nu mi-a mai venit ciclu! am avut doar niște scurgeri de sânge la 1 săptămâna după ce am luat pastila.azi am văzut ca am o scurgere maronie! credeți ca exista șanse sa fiu însărcinată din moment ce am luat pilula?

3 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Esti prea desteapta pentru acest secol. Nu-mi bat capul cu tine.

| Florentina_7104 a răspuns:

Pilula de a doua zi nu provoaca avort, daca s-a produs deja fecundarea ovului, nu are niciun efect, deci o iei degeaba.Plus de asta, nu poti lua decat 1 la un interval de 6 luni pentru ca provoaca dezechilibre hormonale grave.Cel mai bine, du-te la un medic ca sa fii sigura si ca sa nu fie prea tarziu.

| Vanytt a răspuns:

Ai avut acele scurgeri pentru ca organismul tau a fost putin dat peste cap dn cauza pilulei. Mai asteapta inca o saptamana, doua si daca tot nu iti vine menstruatia fa un control.