| memekiki a întrebat:

Buna acum cateva luni un baiat mia frant inima combinanduse cu una din prietenele mele, de atunci eu m-am chinuit sa-l uit si am renuntat la el, dar de curand m-am intalnit cu ei in oras. de atunci el continua sa vorbeasca cu mine si nu stiu cum drumurile noastre se tot intersecteaza, iar el mereu vine ma saluta, vorbeste cu mine si face gesturi cum ar fi ma prinde de mana apoi isi cere scuze, sau ma imbratiseaza...nul inteleg, acum ca eu vreau sa-l uit el apare din nou in viata mea, ce sa fac ca sa scap de nesiguranta asta? pentru ca acum sunt foarte confuza

Răspuns Câştigător
| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns:

Daca face gesturi de genul asta,nu incerca sa il uiti,pentru ca el da semne ca te placehappy
poate o sa renunte la prietena lui,pentru tinehappy
incearca sa te bagi mai mult in vorba cu el,si daca drumurile se intersecteaza,nu il evitahappybagate mai mult in vorba cu elhappy
dar erati impreuna de tia frant inima? sau doar te-a facut geloasa ca s-a combinat cu prietena ta?raised eyebrows
trimite-mi un mesaj ca sa pot sa inchei raspunsulhappy
daca erati impreuna,si el s-a despartit de tine pentru alta fata,incearca sa fi indiferenta cu el,si asa te va dori mai multhappy
daca vrei sa il uiti de'a binelea, explica-i sa nu mai faca gesturi de genul asta, pentru ca pe tine te deranjeaza.

8 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Acea fata nu e prietena ta ...si fostul tau e cam egoist.nici nu te vrea langa el,dar nici nu vrea sa te piarda...tu vorbeste clar cu el,spune-i ca vrei sa-l uiti si nu are rost sa continue asa. stiu ca ti-e greu, dar fii tare nu te merita, crede-ma.lasa-l cu aia -intr-o zi isi va da seama ce a pierdut.rupe orice legatura cu el si mergi inainte.nu se termina baietii la el.

| Angelique a răspuns:

Poate ca inca simte ceva pentru tine si de aceea, dar daca ti-a frant inima o data, atunci o sa-ti franga si a doua oaratongue

| Lummy a răspuns:

Nu-l baga in seama.

Răspuns utilizator avertizat
| CybeRAthlete a răspuns:

Stai chill. lupul isi schimba blana, da naravu ba.
asa cum ti'a inselat o data increderea este mai mult ca posibil sa ti'o insele si a 2'a oara.
stai chill si vezi de viata ta care nu ii include persoana
bafta

| Luvly a răspuns:

Hey!
Acelasi lucru mi-se inampla si mie!
Chestia e ca vrea sa te iduca in eroare si. sa te faca sa il placi iar. Apoi sa zica ca el nu te place. Arata-i indiferenta si dupa vezi daca mai continua, daca continua inseamna ca tine la tine daca nu inseamna ca era doar o joaca.
Pa, pa.

| ramonia a răspuns:

Hmmm, complicat. Va trebui sa ii studiezi miscarile ca sa zic asa fiinda ori vrea sa te amageasca, poate ca inca e cu prietena ta ( fosta), sau poate ca si-a dat seama ca fata visurilor lui esti tu. Totul depinde de tine si eu cred ca e nevoie sa discutati serios despre ce urmareste. Sper ca te-am ajutat. Bafta.

| SmilePlease a răspuns:

Doamne ce situatie! ca in filme! nu stiu cati ani ai dar presupun ca sunt mai mica decat tine asa ca poti sa citesti sau poti sa nu-mi dai atentie ( it's up to you ). Daca inca mai este cu prietena ta ( fosta, nu? ) ar putea insemna ca are ganduri de " two-timing " si daca am dreptate nu ti-ar face decat rau daca ai incepe sa tii la el din nou. E si posibilitatea asta: chiar daca s-a cuplat cu prietena ta, nu te-a uitat si vrea sa va impacati. Stiu ca teoriile sunt total opuse si poate o sa fii si mai confuza dupa ce citesti asta... dar intai trebuie sa te gandesti la tine: vrei sa il uiti dar, poti sa faci asta? totusi esti sigura ca vrei sa il uiti? intai mediteaza la ce sentimente mai ai pentru el si poate si o solutie va veni daca vei gasi raspunsul la intrebarile pe care ti le-am pus ( poate ti le-ai pus si tu?) Nu stiu daca te-am ajutat cu ceva dar sper sa se rezolve. Am trecut si eu prin ceva asemanator si stiu cum te simti dar acum depinde de sentimentele tale. happy good luck!