| anonim_4396 a întrebat:

De cateva luni sunt trista mereu.(din cauza unui baiat) Il vad mereu si ma doare atat de tare inima cand ma gandesc la el...cand il vad pur si simplu tremur toata,problema e ca nu ma place (nu stiu sigur,dar nu prea da semne ca m-ar placea) Noi suntem amici,vorbim pe mess, dar cam rar. De la o vreme exagerez cu tristetea..ascult numai melodii triste si plang mult, la scoala cand il vad imi dau lacrimile.Ce sa fac? Nu pot sa il uit.Am incercat sa ma distrez, dar prietenele mele nu prea ma mai baga in seama.In weekend stau izolata in casa,nimeni nu vorbeste cu mine,incerc sa mai vorbesc cu altii,sa invit prietenii in oras,dar nimeni nu vrea (inventeaza scuze,etc) La scoala merge prost,stau numai cu gandul la el, cand plang in ore nimeni nu ma baga in seama.straight face Nu stiu ce sa mai fac.Nu pot sa scap de tristete.

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| UNfriendLY a răspuns:

Mie ca baiat mi-ar placea sa mi se spuna in fata ca o fata ma place, asadar spune-i direct ce simti pentru el, si vezi tu ce se va intampla happy

| SabiiiXD a răspuns (pentru UNfriendLY):

I-am spus ca il iubesc pe mess direct. si nu a raspuns.dar dupa i-am spus ca nu eu am trimis mesajul(pentru ca m-am speriat) Dar dupa cateva zile am inceput sa vorbim din nou happy

| UNfriendLY a răspuns (pentru SabiiiXD):

Pai, daca el nu te place asta nu inseamna ca e sfarsitul lumii, e plina lumea de baieti, cautati altu happy daca stai si bocesti nu rezolvi nimic.

| Lola23 a răspuns (pentru SabiiiXD):

Asta ii spune lui ca nu esti sigura pe tine...proverbul lui roxanad e foarte bun...gandeste-te ca acum stai pe o strada si poate chiar dupa colt apare ce-i al tau! viata e plina de surprize!(asta o stiu pe pielea mea)

| Lola23 a răspuns (pentru UNfriendLY):

Da nici sa fie ca o albinuta...sa sara de la o floare la alta nu ii bine, sa nu devina ce devin multe fete si dupa aceea chiar nici un baiat nu o sa se mai uite la ea

| zahy a răspuns:

Tero frumos sa imi dezvalui varsta ta macar cu aproximatie sa iti pot da un sfat. Mersi

| SabiiiXD a răspuns (pentru zahy):

14.

| zahy a răspuns (pentru SabiiiXD):

Nasol. Cam greu. Bun din decrierea facuta inteleg ca nu esti deloc populara ba din contra nu te suporta lumea. Sub nici o forma in momentu de fata nu poti fi prietena acelui baiat. Sfatul meu este sa iesi in evidenta in fata prietenilor ( anturaju ) acelui baiat, trebuie sa faci lumea sa te acepte ( sa fi populara) trebuie sa faci in asa fel incat sa iesi in evidenta, nu fi stupida la imbracaminte machiaj. iesi in evidenta prin comportament prin intelepciune, ajuta lumea la scoala. Cu siguranta nu ai note prea bune la scoala, asta este iar un dezavantaj. incearca sa inveti mai bine, astfel vei putea atrage prieteni relati. va dura ceva timp pana sa poti castiga inima baiatului, dar pana sa ajungi la acel moment trebuie sa fi populara si aceptata in anturaju acelei scoli. Nu mai plange e penibil lumea la scoala stie ca plngi ca il iubesti pe acel baiat cu siguranta, e un lucru super penibil te faci de ras, si asta nu e asa mare problema dar te poti inbolnavi, fii indiferenta, revinoti fa-ti prieteni si cu siguranta vei cuceri inima baiatului. Nu mai fi trista scoate pozele cu animale triste picaciu sau cum il cheama, nu arata tristetea in public. Cand vei fi aceptata in anturaj sa mergi la sucuri cum ai zis tu ca nu te acepta. Vorbeste lucruri serioase da raspunsuri bune in conversatie lumea te ocoleste pentru ca inca nu au vazut nimic cear putea invata de la tine. Schimbati comportamentul asta este cel mai important. Nici tu nu ai vrea o persoana trista langa tine, o persoana care iti inparte numai neplaceri, gandeste-te ca asta faci tu, asa ca aratati dinti tai minunati prin zanbet fericire, tineretea pe care o ai. Fi o alta persoana de astazi, in cateva zile poate iti vei face ceva prieteni la scoala nu mai sta retrasa in banca ta OFFFF. na deja scriu romane mai bine incetez acum. ceao

| TotEuMa a răspuns:

Daca nu te place incearca sa cauti pe altul. sau poate sa fii mai apropiata de el. nu se stie niciodata cand te va lua in brate si iti va spune ca si el tine la tine. incearca sa vb mai mult, daca nu merge, cum am mai zis cauta pe altu big grin Good Luck!

| Lola23 a răspuns:

Pai primul pas este sa te controlezi sa nu mai plangi si sa te reimprietenesti cu colegele si amicele tale. nu e bine ca stai izolata si gata cu melodiile triste. al doilea pas dupa reintegrarea in comunitatea fetelor este sa incepi sa vorbesti cu baietii din grupul baiatului asta. daca te imprietenesti incet cu incep cu cate unul cu cate doi, de la margine poti ajunge in mijloc. asculta melodii sau incepe sa te inclini spre ce ii place lui(acum nu iti zic sa te schimbi ca daca ii unu din ala ce o as fumeze peste cativa ani si e badaran din ala de cartier da-i pace) si sa zicem daca o sa va placa aceleasi formatii... intreaba-l asa uneori ce parere are despre melodia x sau ce melodii mai y, care ii melodia ta preferata de la z etc. o sa vezi ca daca incepeti sa vorbiti incet incet o sa se apropie si el de tine si deveniti amici si chiar daca o sa steie cu grupul lui de baieti si te mai cicaleste inseamna ca te place. si cand te mai "critica" nu te imbufna...incepi sa zambesti sau ii scoti copilareste limba sau chestii din astea. sa nu vada ca iti pasa asa tare. si ultimul pas fii indiferenta! sper sa te ajute! bafta!

| roxanad a răspuns:

Incearca sa-i vorbesti, si daca nu reusiti sa ajungeti undeva, resemneaza-te. Probabil ca nu te merita...CE-I AL TAU E PUS DEOPARTE. Si mie mi s-a spus asta, si pana la urma s-a dovedit a fi adevarat. happy

| XxCrysXx a răspuns:

Yo zic sa.ti bagi picioru..stiu k nu poti sa nu sufer dar macar nu arata k suferi, prefate k esti bine..Recapa.ti prietenii

| sweetgirl13 a răspuns:

Spune-i in fata ca il placi sau daca esti mai timida da-i niste semne prin care sa inteleaga acest lucru. ps:daca nu te place inseamna ca nu te merita!

Răspuns utilizator avertizat