| anonim_4396 a întrebat:

Acum câteva săptămâni, mai exact pe 9 iulie am avut primul contact sexual PROTEJAT. Însă cum nu poti fi sigur 100% pe metodele contraceptive si fiind prima data, am numeroase temeri.

Pe 22 iulie mi-a venit menstruatia ( data exactă). Ca si culoare, cantitate si durata a fost normal ( a ținut 5 zile si mi-a curs considerabil). Primele 2 zile a curs normal, a treia zi foarte puțin ( credeam ca e pe final), după care a 4 a zi a început iar destul de mult, la fel si a 5 a.

Credeti ca este cazul sa ma ingrijorez?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca totul s-a desfasurat exact asa cum ai descris, in acel caz NU trebuie sa ai nici cel mai mic, cea mai infima stare de stres sau de ingrijorare. Daca metoda de protectie este corect folosita si in cazul prezervativului acesta ramane intreg si intact la terminarea actului sexual, atunci eficienta metodei respective se poate considera ca fiind practic ''perfecta'' si formarea sarcinii teoretic IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, nu poti fi gravida.

| Andreeush a răspuns:

Nu, fiindcă ți-a venit menstruația.

| Crackman a răspuns:

Nu, este normal. Ai avut un bol ramas