| Elena772929 a întrebat:

Buna, acum cateva zile, eu si prietenul meu am facut sex oral, dupa care el a bagat putin penisul intre buzele vaginului meu, doar atat, el nu ejaculase, deci nu era sperma pe penis.Cu toate astea, el a pus mana de pe penisul care avea un lichid transparent pe el, nu stiu ce era, era transparent, deci nu era sperma.Se poate sa fii ramas insarcinata daca nu m-a penetrat, daca nu a ejaculat si daca sunt virgina? Trebuie sa precizez ca ma cam dor sânii si nu stiu cand trebuie sa mi vina exact ciclul menstrual.Pot fii insarcinata? DAU FUNDA SI VOT!

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Din cate zici tu nu te-a penetrat s-a fecat de labii esti ok. Sunt atatea posturi exagerate pe comunitatea asta de parca asa usor ramane o femeie gravida. Ca sansele nu-s 0, posibil, dar daca ar ramane fetele insarcinate la atingerea labiilor cu penisul n-ar mai avea Romania problema asta de natalitate...

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse de sarcina, deoarece el ejaculase inainte, la sexul oral si exista sperma pe teava, care odata cu penetrarea vaginala, chiar introducand penisul cu jumatate de cm, tot se scurge involuntar lichidul seminal, care de data asta contina si sperma.
Singura conditie ca sa ramai imediat gravida, este ca tu sa fii fost in perioada fetila!
In ce priveste virginitatea, aia a zburat in prima zi cand te-ai jucat cu penis in erectie!

| ywar a răspuns:

Daca inghiti, ramai!

| eugeniu2020 a răspuns:

Nu, zero sanse!

| GeneviveJ a răspuns:

Sansele sunt minime de a ramane insarcinata pentru ca spermatozoizii trebuie sa ajunga in vagin->uter-> trompe etc pentru a putea fecunda un ovul viabil si acest ovul este prezent doar daca tu esti in perioada fertila. Nu e nici greu dar nici asa usor sa ramai insarcinata, in primul rand cantitatea de sperma trebuie sa fie 1 ml cel putin din care spermatozoizi viabili o cantitate destul de insemnata, iar daca voi v-ati jucat si ati pierdut vremea nu prea mai sunt spermatozoizii aia viabili. Durerile de sani probabil le ai pentru ca s-ar putea ca zilele urmatoare sa iti vina menstruatia, sau poate te—ai lovit sau alte cauze. Dar in ceea ce priveste sarcina eu zic aa stai linistita, sansele sunt aproape nule. Si inca o chestie, lichidul acela transparent e lichidul seminal cu care el se luvrefiaza cand este excitat, in general nu contine spermatozoizi ci doar substante viabile pentrj spermatozoizii care exista in lichidul ejaculat.