| AnaMaria32 a întrebat:

Acum câteva zile fostul meu prieten a început sa îmi scrie din nou. Înainte să îmi scrie incercam să îl uit dar când mi-a scris mi-am dat seama că el e persoana de care am nevoie sa fie alaturi de mine. As vrea sa știu dacă mai are și el sentimente pentru mine sau daca sunt doar niste simpli prieteni însă chiar nu pot să îl întreb direct acest lucru. Sincer chiar nu știu ce să fac și ce să zic. Nu vreau sa pierd șansă de a mai fi ceva intre noi pentru că nu am acționat la momentul potrivit bineînțeles dacă mai simte și el ceva pentru mine!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

ASta este ultimul om pe care ar trebui sa-l ai langa tine in anumite situatii, sau mai bine ramai singura, pentru ca "fostii" iubiti, nu sunt decat o mare dezamagire.
Daca relatia nu a functionat inainte, nu va functiona nici acum, indiferent cat te minti singura.
Pacata ca te intorci la o relatie nefericta si pierzi timp pretios, cu cineva cu care nu vei putea avea niciodata un viitor fericit.
Nu pierzi nici o sansa, dimpotriva, iti pierzi timpul cu amagirea unei relatii care este sortita nefericirii.
Vezi tu, in viata dai cu piciorul la niste oportunitati si sanse extraordinare, pentru ca alegi sa te introci la o relatie bolnava.
Se cheama karma, ori soarta si esti sfatuit intotdeauna, sa nu te intorci acolo unde ai avut de suferit, ca-ti atragi ghinionul.
Nu cred ca-i vorba de nici un sentiment aico, doar ca s-a plictist sa fie singur si s-a gandit sa mai incerce sa te pacaleasca odata.
Alege cu intelepciune!
Un viitor fericit, daca te faci libera pentru unul nou, sau o relatie plina de ghinioane si nefericire, cu fostul.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cine de cine s-a despartit? daca el de tine nu-i da semne de ceva, lasa-l pe el sa te recastige.

| AnaMaria32 explică (pentru Adry05):

Nu s-a despărțit nimeni de nimeni doar că am ajuns sa nu mai vorbim deloc o perioada de timp

| corbulalbrosu a răspuns:

Ce te-ar putea impiedica sa-i pui intrebari in privinta CELUI MAI IMPORTANT LUCRU necesar de a fi cunoscut chiar foarte-foarte bine de tine si mai ales in cel mai mic/marunt amanunt, in cazul unei eventuale reluari a relatiei. In cazul in care se abtine sau refuza sa-si exprime in mod direct natura adevaratelor sentimente ce exista intre voi, este indicat sa nu accepti sa fii... manipulata. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu ești în stare să vorbești cu el și să vezi ce vrea acum de la tine degeaba te mai gândești la el.
Uită-l și ai grijă pe viitor.
Într-o relație trebuie să fie comunicare altfel vă pierdeți timpul.

| SandraEve a răspuns:

Nu incerca sa reincalzesti ciorba. Hei suferi si mai mult intr-un final