| anonim_4396 a întrebat:

am şi eu nevoie de un sfat crying Au trecut vreo 10 zile de când m-am despărţit de fostul prieten dar încă nu l-am uitat de tot crying Bine, am rămas prieteni şi probabil o să-mi spuneţi că-i un lucru bun asta şi că dacă încă mai vorbim n-ar trebui să mă îngrijorez că-l voi pierde de tot. Da, poate că aşa e, însă eu încă nu am reuşit să-l văd 100% ca pe un amic, încă mai simt ceva pentru el şi nu ştiu cum să fac să-l văd doar ca pe un amic...Sincer nici nu ştiu ce-i în sufletul meu...ba îl iubesc, mai am ceva sentimente pentru el, ba îl văd ca pe un amic.Nici nu mai ştiu cryingcrying Deci ce să fac pentru a-l uita, pentru a-l vedea ca pe un amic deoarece nu mai rezist cryingcrying De asemenea ar putea exista o şansă cât de mică să se întoarcă la mine? Dar pentru început vreau doar să trec peste asta complet, să-l văd ca pe un amic şi gata! Deci cum aş putea să scap de sentimentul ăsta? crying

Răspuns Câştigător
| mady007 a răspuns:

Iti v-a fii cam greu sa il uiti...si am eu fost in aceeasi situatie.Vei vedea ca dupa ce te vei indragostii de altcineva nu ti-l vei mai aminti. Probabil exista multi baieti in jurul tau pe care nici nu ii bagi in seama si ei abia asteapta sa fie cu tinebig grin.Parerea mea e sa incerci cu alt baiathappy

1 răspuns:
| sylar2007 a răspuns:

Poti sa scapi de sentimentul asta gandindu-te la tot ce ti-a facut rau si renuntand la amicitie.nu ai cum sa il vezi ca pe un amic e mai bine sa te distantezi de tot de el si chiar si asa va dura pana te vei vindeca.nu ramane departe de el pentru ca va durea mai tare mai ales cand il vei vede cu alta