| Justtt a întrebat:

acum ceva timp am incercat sa abordez o fata, foarte direct, la care ea "nu prea pot, am un prieten"... ok. mi-am vazut de viata, dupa un an apare cu unul(pana atunci am evitat o complet)si tot mi-l "baga "pe gat...adica "uite!". a trecut si faza asta, chiar daca ma enerva faza, nu ca are ea pe cineva si greu tare m-am abtinut sa nu ma iau de ea si/sau sa-l bat pe ala. a trecut iar ceva vreme si ne intalnim intamplator, si observ ca ea tot intoarce capul, se uita mai. nu stiu cum sa zic.inainte de faza cu ala am prins cateva discutii intre ea si prietenele ei, unde normal ele ziceau "serios? asta?"imi pare rau ca nu am profitat atunci de situatie ci doar m-am simtit binehappy. in fine acum parca as vrea sa mai incerc odata.as fi lipsit de orgoliu/insistent?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Vad ca ai si tu cateva indoieli si nu stiu daca le ai pentru ca te deranjeaza refuzul initial si povestea de dupa sau teama de un nou refuz.
Insistenta nu mi se pare un lucru rau si nu cred ca ai parea insistent,cu orgoliul nu stiu cum stai,dar cred ca fata iti place,intr-adevar mult!
Asa ca,incearca din nou, nu ai nimic de pierdut!
Si, bafta!

| butt3rfly16 a răspuns:

Incercarea moarte nu are.Plus ca ea din moment ce incearca sa iti atraga atentia ar putea fi un semn ca asteapta sa fie abordata sau macar vrea sa fie bagata in seama.Tu stii mai bine ce este ok pentru tine.Baftawinking

| alyzee a răspuns:

Eu una as fii curioasa sa stiu cam cat de directa a fost prima ta incercare, adica ce i-ai zis 'hai sa ne f***' si mi se pare ca si tu ai ceva probleme, adica ii propui lu' una ceva...(nu stiu exact ce ca nu ai explicat) ea te refuza si dupa ce o vezi cu altul stai pe ganduri daca sa te iei de ea sau sa-l bati pe ala?! WTF? Ti-as recomanda sa citesti Codul Penal art.180 care incepe cam asa: 'Lovirea sau alte violenţe
(1) Lovirea sau orice acte de violenţă cauzatoare de suferinţe fizice se
pedepsesc cu închisoare de la o lună la 3 luni sau cu amendă."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la ea, ii spui asa: buna, pot sa te intreb ceva? dar te rog sa nu te superi bine? pot sa te pipai pe fund? big grin