| youngforever16 a întrebat:

Sunt obsedata de el? Oare el ma place? Cand ma vede se uita insistent la mine, dar de fiecare data unul dintre noi intoarce privirea. Uneori ne salutam alteori ne ignoram. Uneori vorbim mult pe mess, dar sunt si perioade in care nu vorbim cu lunile. Uneori imi da de inteles ca ma place, uneori ma ignora. M-am abtinut enorm sa nu-i spun ca-l plac. Se poate numii crush? A trecut un an si inca imi mai aplauda genunchii si raman fara aer cand il vad. Nici macar nu-l cunosc prea bine, poate ca ma atrage "ambalaju". De la un timp la scoala cand ma vede intra in clasa. Uneori il prind uitandu-se la mine, apoi se face ca nu ma vede si se crispeaza. Nu am mai vorbit de mult. si ultima data era foarte sec. Nici macar nu stiu ce fel de relatie era intre noi. Eu una, il iubeam pe ascuns. Ca sa fie? De ce nu-mi mai trece? Ce situatie!

Răspuns Câştigător
| ayosmdk a răspuns:

Daca un baiat se uita la tine, nu inseamna neaparat ca te place! Am patit si eu ceva asemanator... uneori vorbeam des, alteori deloc, venea la mine tot timpul, apoi nu ne-am vazut un an. De obicei vorbeam mult, acum abia daca mai vorbim. Il cunosc de un an dar cand il vad imi bate inima, ma inrosesc toata, caut sa nu fac greseli etc
Prostii!
Am ajuns la concluzia ca daca era cu adevarat interesat venea la mine. Au fost vremuri in care a stat la mine cu zilele. Venea si statea tot weekend-ul la noi. Venea vineri dimineata, pleca duminica seara. Dormea in aceeasi camera cu mine, pe o canapea, cand parintii au plecat odata am ramas singura cu vreo 3 zile. Faceam mancare, cumparaturi, ma ajuta tot timpul in casa ( spunea ca nu ii place ca fac totul singura )... Toate astea si nimic! Sunt putin dezamagita!
Ca sa iti treaca iti recomand sa nu te mai gandesti la el. Fa-ti prieten!
Eu asta fac in momentul actual. Incerc sa uit si imi merge din ce in ce mai bine.