| KiddzSmash a întrebat:

Acum ceva timp mi-am inceput viata sexuala cu iubitul meu. Eram virgina...dar nu a curs sange deloc, si mereu cand incercam iar vaginul se strange si revine la cum era inainte..Am himenul elastic? Mai sunt virgina?

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Virgina n-ai cum sa mai fii, din moment ce ai avut contact sexual. Virginitatea nu sta intr-un himen, care se poate rupe si cand faci sport. Vaginul e normal sa se stranga la loc, ca asa e el facut. De durut te doare, fiindca n-a devenit inca elastic; asta n-are nicio legatura cu himenul.

| KiddzSmash explică (pentru Alcyon):

Da dar nu am facut sport de mica...eu stiu ca daca faci sport de mica se rupe.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai eşti virgină :(

Nu cred că mai eşti virgină nici d.p.d.v. fizic!
Este suficientă o penetrare de 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce se poate sa fii. Ia o oglinda si vezi daca mai e acolo. La un moment dat insa o sa se rupa. S-ar putea sa nici nu stii cand, sa nu fie nici sange si nici durere.

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Ai himenul elastic.Nu mai esti virgina pentru ca ai avut contact sexual..Cu timpul o sa se rupa