| Julian1D a întrebat:

Acum o luna am avut o prietena si ea s-a despartit de mine pentru ca nu prea vorbeam cu ea (eram prea timid), eu am intrebat-o daca vrea sa fie prietena mea pentru ca niste colege mi-au spus ca ea ma placea, si eu o placeam de foarte mult timp, si acum tot o plac, dar nu stiu ce sa ii spun.
va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Sorinutsu a răspuns:

Salut, in primul rand gandeste-te ca esti baiat si dupa cum se stie, baietii fac primul pas, nu ai nimic de pierdut daca te refuza, stiu ca pentru un baiat este cel mai urat sa te refuze o fata, dar nu ai fi singurul baiat refuzat, ia-ti inima in dinti si mergi la ea, scoate-o la o cafea prima data, vino cu o floare, un pup pe obraz, dupa la cafea discutati cate-n luna si in stele, o conduci acasa, si usor usor dragostea se leaga fara sa fie nevoie sa-i spui ca pe timpuri " vrei sa fii iubita mea?" dragostea se simte nu se spune, eu zic sa mergi la ea cu tupeu, sper ca ti-am fost de ajutor
O zi frumoasa!

5 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Julian, nu conteaza ce sa ii spui. Vorbeste cu ea despre orice. Totusi ai grija sa nu vorbesti despre fostele prietene (daca ai avut) sau despre fostii ei prieteni (daca a avut). Puteti vorbi despre absolut orice va vine in minte (hobbyuri, ce ati facut in vacanta trecuta, pe unde ati fost, ce ati vazut, ce va place sa faceti in timpul liber, etc). Foloseste-ti imaginatia si vino cu subiecte care sa ii starneasca interesul. Timiditatea va disparea in timp. Important este ca tu sa comunici mai mult cu cei din jur.

Las-o cateva zile, nu o mai intreba daca vrea sa fie cu tine, ci doar vorbiti asa ca doi simpli amici. Totusi ai grija ce vorbiti sa nu intri in ceea ce noi numim Friend zone ca apoi nu ai sa mai ai prea multe sanse sa fii cu ea.

Be smart, have fun.winking

| neutrino a răspuns:

Tu o poti chiar iubi cat doresti, nu cred ca se poate supara cineva pentru frumoasele tale sentimentele. Va fi o amintire de neuitat pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce să-ți complici viața cu lucruri pentru care încă nu ești pregătit? :) Recomand să citești cartea asta: http://www.kerigma.ro/carti.php?detalii=21909 Chiar merită. Cred că ești tinerel... Ai timp, nu te grăbi.

| FallingLeaves a răspuns:

Hei, stai linistit. Daca tu chiar tii la ea, ar trebui sa ii spui asta. Logic, nu asa direct in fata. Scrie-i o scrisoare. Spune tot ce simti si nu iti fie teama deloc ca poate sa te refuze. Risca.
Si chiar daca nu te mai vrea, dupa orice ai face tu, gandeste-te ca poate e ceva mai bun pentru tine acolo happy

| Alle1D a răspuns:

Poti sa te duci la ea cu un trandafir si sa ii explici de ce nu vorbeai cu ea, si poate va intelege... happy Sau poate ca nu te mai iubea si a gasit acest motiv ca sa nu - ti spuna ca nu te mai iubeste... Sper ca te-am ajutat