| cRonaldo7 a întrebat:

Am problema cu o fata. La inceput imi placea de o fata de 1 luna si tot vorbeam cu ea, i-am spus ca o plac si ea ma placea dar mi-a spus ca nu vrea sa fim impreuna deoarece nu ii place comportamentul meu. Ea sta in alt cartier si nu iesa noapte, iesa doar sambata si duminica cu niste fete.Si in grupul acela se afla o fata care se da la mine, dar este cea mai buna prietena cu cealalta fata pe care o plac (sper ca ati inteles big grin ). Si fata care ma place, se dadea la mine incontinu, s-a dat timp de 1 saptamana iar eu am inceput sa o plac.O conduceam acasa si cand am ajuns pe strada ei, mi-a spus hai sa mergem la deal un pic sa vorbim.Eu o luam in brate, iar la un moment dat ea a inceput sa vorbeasca de fata pe care o placeam la inceput.Si am discutat oleaca dupa ne-am oprit, ea se uita in ochii mei si in buzele mele si eu am sarutat-o de vreo 3-4 ori si dupa aceea ea mi-a spus "Asta inseamna ca suntem impreuna?".Eu nu stiam ce sa ii raspund, pentru ca in acel moment mai placeam o fata, si i-am spus ca ii zic maine raspunsul.Iar eu acum ma dau la prima fata pe care o placeam, o iau in brate etc. Insa ziua urmatoare nu mai statea cu mine, nu ma mai baga in seama, statea cu niste fete.Iar azi cand am intrebat-o daca vrea sa o conduc, ea mi-a spus ca nu si i-a spus unui baiat "hai ma conduci tu?". In acel moment ma simteam groaznic, imi vinea sa ma duc sa il bat pe acel baiat.Iar acum nu stiu ce sa fac. Un sfat va rog? Multumesc

2 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Cand alergi dupa doi iepuri...
Cu prima, clar ai zbarcit-o, trebuia sa fii si tu mai perseverent daca intr-adevar iti placea de ea nu sa treci repede la alta, cu atat mai mult prietena ei. Iti dai seama ca au vorbit si de asta fata nu mai vorbeste cu tine, si ti-a dat un hint destul de clar la faza cu "hai ma conduci tu".
Ar fi mai bine sa o lasi balta si cu prietena ei. Imi vin in minte vreo 3 scenarii (ori a fost un test ori de dragul prietenei ei va renunta la tine) si cel in care te combini cu ea si ramai cu ea e cel mai putin probabil. Daca iti cere explicatii spune-i ca n-ai de gand sa creezi raca intre ele si ca asa e cel mai bine.
Pe viitor afla ca nu-i pica bine unei femei sa stie ca unu care-i face avansuri doar incearca si ca la primul refuz, abandoneaza si merge la alta.

| Anonymous006 a răspuns:

Pai cel mai bine ai face sa te gandesti mai bine la cine iti place cel mai mult, pentru ca mereu o sa fie cineva care iti ca placa mai mult.
Gândește-te bine la amandoua si vorbește cu ele (dar nu sa le spui ce simți si ca iti place de amandoua dar nu sti ce sa faci ca dupa te ia de prost) si observa comportamentul tau cand esti langa ele, cum o sa te comporti cu ele o sa fie diferit in ambele cazuri pentru ca, cu siguranta va fi cea care te atrage mai mult, iar cand iti dai seama cine iti place mai mult nu mai sta de vorbit cu ea si doar sarut-o!
Mult noroc!