| ramona_3024 a întrebat:

acum putin timp am avut prima experienta sexuala insa prietenul meu nu m-a crezut ca sunt virgina pentru ca nu sangerat desi am avut dureri foarte mari.Acum doua saptamani ne-am despartit pentru ca era din ce in ce mai suspicios fata de mine.Sufar pentru ca l-am iubit, pentru mine trebuia sa fie deosebit…imi este teama ca nu o sa pot trece peste asta.

Răspuns Câştigător
| Foxy_3377 a răspuns:

Buna,uite o sa vreau sa fii foarte atenta.
Stii ca este o scuza foarte buna pentru un baiat ca sa se desparta de o fata dupa ce i`a oferit ceea ce avea nevoie,nu am mai auzit,e ceva nou si cred ca fraierii din ziua de azi au ce invata de la el.
Poate ca nu trebuie sa te intorci la el,arata`i ca nu iti pasa,sa creada ce vrea el,indiferenta doare cel mai tare.O sa il cauti tu? O sa ii dai satisfactie!
Era posibil sa trec prin aceeasi situatie ca a ta.
Te inteleg perfect,si nu e nevoie sa suferi,pentru ca nu ai pentru cine sau pentru ce.
Nu ai tu nimic de pierdut,el are. Nu a fost o iubire adevarata,pentru ca acea iubire adevarata este cand doi oameni se iubesc reciproc,vad asta insa doar din partea ta,nu si din partea lui.
Cuvinte si fapte tot sunt,dar ce simtim nu se stie si nici in cuvinte nu prea poti sa arati,foarte putin prin fapte.o sa iti dai seama in timp,mai tarziu.
Daca a renuntat la tine,inseamna ca nu a mai avut nevoie de tine.Iar daca tu ai pierdut ceva,inseamna ca nu a fost niciodata al tau.
O sa uite ca ai fost candva a lui happy
Sper sa treci usor peste,preocupa-ti timpul si incearca sa te axezi pe alte chestii,si ia`o ca atare fapta pentru ca nu e nimic grav.
Baieti sunt la fiecare metru patrat, fete ca tine poate nu sunt.
Multa bafta, pup :*.

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,imi pare extrem de rau pentru tine.El nu te merita,daca te iubea credea in tine si in plus daca chiar ii pasa de tine,nu se comporta astfel.
Vei vedea ca vei putea trece peste,asta e,cu timpul vei trece peste suferinta cauza de el,e pacat ca unii isi bat joc de sentimentele altora,dar de acum inainte sa ai mare grija cui ii incredintezi dragostea si inima ta.
In primul rand nu toate fetele sangereaza la dezvirginare,apoi si daca nu ai fi fost virgina,el daca te iubea,ramanea alaturi de tine si avea incredere.
El a avut un scop si a obtinut ce a vrut,acum il doare undeva ca tu suferi,din pacate.El probabil a cautat un motiv ca sa te lase dupa ce a facut-o cu tine,s-a luat de chestia ca nu ti-a curs sange,e un dobitoc.
Orice ar fi,gandeste-te ca nu e sfasitul lumii si ca mai sunt baieti,mai rar ce-i drept dar mai sunt baieti care sunt capabili sa iubeasca si sa nu isi bata joc.
Tu l-ai iubit si ai facut-o din iubire,in schimb el nu te-a iubit,asadar mai bine uita-l.
E greu un timp,dar daca chiar vrei, poti.
Roata se intoarce si intr-o zi va plati pentru ce ti-a facut, bafta.

| gigiro a răspuns:

Acum,ai inceput ceva, trebuie sa continui. Daca el nu te-a crezut, poate te va crede al doilea baiat. Daca ti se spunea " nu face pasul acesta!" ti s-ar fi parut ca-ti vrem raul.Acum ce mai poti sa faci! Te apuci de invatat, ca ai vazut cat de dulce e sexul.

| Jack a răspuns:

Probabil vezi o luminita la capatul tunelului daca nu poti sa treci peste asta straight face! glm :*
Pai e nasoala situatia eu ti-as da un sfat happyDaca il atragi fizic macar o sa se intoarca la tine doar ca trebuie sa treaca umpicut de timp sa ii vina doru de "prosti " :* ca sa grabesti un pic lucurile ar trebui sa'l faci un pic geloshee heecand vb cu el zii si tu ca mergi la un prieten ca te-o invitat sa vezi un film pe tine si pe inca o prietena la el seara sau ceva de genu happy! gasesti tu cevahappycrede-ma ca o sa il faci chiar daca nu recunoaste ca in momentul in care tu ar trebui sa fi la film " sa se gandeasca ceva la tine happy

| christinebubu a răspuns:

E dobitoc.
spune-i sa se intereseze mai bine si sa se documenteze daca tot dezvirgineaza fete.
nu e obligatorie sangerarea.
nu doar asta e un semn al virginitatii.

| Becca18 a răspuns:

Scumpa mea intai cati ani ai? Si eu iti recomand sa-i spui ca nu vrei sa te desparti de el! Spune-i ca il iubesti si apropriete de el! Fai draga draga...iar de aici ce sa mai spun excital! Si incepeti din nou relatiawinkingfundita?happy

| george89 a răspuns:

Ce bulangiu de om, prietenul asta al tau, adica fostul, nu te-a meritat

| MiCuLuTsA a răspuns:

E destul de delicata situatia.trebuie sa ii explici lucrurile.daca tine la tine nu se distantiaza asa brusc de tine daca s-a intamplat asta deja este clar ce a avut in cap si si-a indeplinit scopul si acum se retrage. daca intr-adevar te iubeste va vorbi cu tine si ii vei putea explica, ca fiecare fata difera intre ele si organismul la fel. poate tu in momentul acela erai foarte excitata si asta conteaza sau poate himenul se poate rupe nu de la primul contact nici al doilea poate chiar de la al 3 contact sexual s-a intamplat si astfel de lucrurihee hee. trebuie sa vorbesti cu el si sa il faci sa inteleaga, ar trebui sa te inteleaga si sa aiba incredere in tine. sper ca te-am ajutat.ai grij d tine
pup cyus

| llucixxl a răspuns:

Nope... cred ca tot virgina esti laughing, "melcul" lui era prea mic si nu a dat randament astfel incat sa sangerezi...

| katy2541 a răspuns:

Salut ramona! imi pare rau pentru tine sad dar trebuie sa fii tare si gindeste-te ca undeva este cineva care o sa te iubeasca cu adevarat si va fi cu tine ce nu s-ar intimpla! la primul meu act sexual la fel nu mi-a curs nici o picatura de singe,nu stiu ce a crezut prietenul meu, dar avea incredere, si dupa 2 saptamini de relatii cu dinsul mi-a curs singele! fii tare si nu te uita in urma! succese :*

| CloudSN a răspuns:

Vino la mine si hai in pat.sa vezi cum uiti

| ramona_3024 explică:

El este plecat in strainatate, mai rau m-a durut ca ruptura s-a produs intr-o discutie pe mess. acuzandu-ma ca eu am stiut ca el a iesit cu a alta fata si eu nu i-am reprosat nimic. Avea siguranta asta pentru ca niste prieteni comuni stiau acest lucru numai eu nu...desi el nu m-a crezut sau poate a fost doar un motiv in plus sa puna capat.