| fetitzabunasinebuna a întrebat:

ajutati-ma va rog. nu stiu ce sa fac!
E mult de citit. e o poveste complicata si necesita foarte multe detalii.
Acum 2 luni aproximativ, iubitul meu m-a lasat din motiv ca nu mai poate, este foarte ocupat cu scoala si ma face si pe mine sa sufar.
Ma rog ne-am despartit. la ceva timp am aflat de la o prietena de clasa ca el s-ar fi cuplat cu o alta fata.
Timp de 2 luni nu am vorbit deloc cu el. de fapt am vorbit dar doar asa, buna, ce mai facibatting eyelashes.
Eu m-am cuplat cu un alt baiat intre timp. crezand ca el e fericit cu alta. merit sa fiu si eu fericita.
Sunt cu iubitul meu actual de 1 luna si aproape o saptamana.
Aseara, de ziua mea. fostul meu iubit [ il voi nota cu X ] mi-a spus " La multi ani :* " pe fb.
El este din acelasi liceu cu mine. dar nu a avut curaj cred sa vina la mine sa-mi spuna in fata.
Am vorbit mult aseara si.mi-a zis ca i-a fost dor de mine, si daca vreau sa iesim la suc.
Atunci m-am enervat foarte tare si i-am spus " Dupa ce ai fost cu alta, mai vrei sa iesim la suc ".
Atunci el mi-a spus ca nu a fost cu nimeni.
I-am explicat ca am auzit de la o prietena ca el s-ar fi cuplat cu o alta fata... si el mi-a spus foarte clar ca nu e adevarat.
Eu l-am crezut. pentru ca azi am aflat ca nu a fost impreuna cu nimeni.
Problema MARE este. ce sa fac?
Il iubesc pe X. dar si pe actualul.
Actualul de ziua mea. mi-a facut un cadou. ma asteapta seara de la scoala. sta cate-o ora sa ma astepte. sa ma duca pana acasa sad
Dar parca il iubesc mai mult pe X. desii mi-a facut multe.
Eu cu actualul am mai fost impreuna, asta-varabatting eyelashes
Actualul mi-a promis ca daca il las pentru altu` il bate pe ala. si se razbuna pe mine ma rog.
Nu stiu ce sa fac. nimeni nu ma poate ajuta. niciun prieten. nimeni!
Ajutati-ma voi cu sfaturi. nu mai pot.
Toata noaptea am plans. am ajuns intr-o situatie foarte proasta.
X mi-a zis sa mai asteptam putin. sa nu ne grabim, evident ca sunt de acord.
Dar nu stiu cum sa fac sa renunt la actualul fara scandal. sau, nu stiu daca sa renunt la actualul.ce sa fac? sad
Orice parere conteaza enorm sad
Scuzati greselile sad
Funda :3

32 răspunsuri:
| fetitzabunasinebuna explică (pentru Steffffi):

Multumesc.

| Cosmiinnaa a răspuns:

Eu cred ca ar trebu sa il faci pe actulul sa se desparta de tine.Nu stiu cum, prin vorbe urate, chestii.Iar cu X sa ai o discutie cu tot ce s-a intamplat. Sper ca te-am ajutat! :*