| anonim_4396 a întrebat:

ajutor ce sa fac? sfaturi pls si de la baieti si de la fete! Va rog mult! Va multumesc din suflet?
Nu mai stiu ce e cu mine, m-am despartit cu prietenul meu care am avut o relatie de 2 ani! Am inceput sa vb cu un baiat pe mess de fapt ne cunosteam de mai demult eram doar prieteni mie imi placea de el, peste ceva timp am inceput sa simt pentru el ceva mai mult ba chiar simt ca m-am indragostit! Am esit o data impreuna, ne-am sarutat, am stat impreuna (poate e greseala mea ca m-am sarutat si eu din prima seara, dar nu mi-am dat seama nu am mai putut rezista acu imi pare rau enorm de rau)ne-am intilnit la disco era totul bine! peste 2 zile imi vine sms de la el ca sa punem punct si daca vreau sa raminem prieteni bine daca nu nustie! nu i-am raspuns nimic dar de atunci nu ma pot linisti ce la facut sa-mi scrie acest sms! oricum acum vb prin mess doar ca prieteni, el tot imi spunea ca vrea sa ne intalnim adic sa ne vedem, dar nu mai vine sa ne vedem! nu stiu de ce s-a intimplat asa poate l-au influentat prietenii, sau ceva am gresit, sau la facut chestia asta cu sarutu din prima seara.de ce? pls ajutor!crying

Răspuns Câştigător
| mystik a răspuns:

Draga an4k, incearca sa vb cu el si cere-i explicatii, e incredibil ca sa se schimbat ceva asa de repede, dc sa lasi o eventuala relatie sa se sfirseasca daca ea nici nu a inceput? cu atit mai mult ca el i_ti cere sa va intilniti, lasa un pic de la tine si iesi sa clarificati situatia.
poate a fost un pariu facut cu cineva pe seama ta? sau nu stiu, e ceva ciudat ce tb pus la punct si nu tb sa renunti asa usor.fii tare orice s_ar intimpla.

7 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Un motiv sigur a avut pentru ca totul parea ok.Nu cred ca motivul a fost acel sarut.Fie l-a deranjat ceva, fie cum ai spus si tu l-au influentat pr. Faptul ca nici nu a inceput bine relatia si deja a zis stop...nu e bine; cred ca daca tinea la tine nu facea asa ceva. Sper sa poti sa treci si peste asta si multa baftawinking

| Sigmund a răspuns:

Nu, sub nicio forma acel sarut nu la suparat, cu atat mai mult daca a luat el initiativa.Este posibil sal fi influentat prieteni, apropriati sau poate doreste sati testeze sentimentele tale pentru el. Un lucru este sigur, nul mai cauta tu, caci daca te iubeste, te va cauta el si iti va cere sa fiti iubiti.

| itarkan a răspuns:

Pe tine cat de mult te-ar fi influentat acel sarut? Cel putin eu sunt de parere ca acele femei care nu o fac de la prima intalnire, sunt acele femei care stiu ca nu stiu sa se f. a.(asta e parerea mea, am specificat si mai sus). Tu ai incercat sa te pui in postura lui? Poate ca i-a placut, dar poate are o relatie de lunga durata cu altcineva, si deja ii este greu sa o paraseasca. Daca mai stiu si parintii fetei, sau ai lui intervine si putina obligatie(daca parintii sunt de moda mai veche, si tin mult la traditii). Nu trebuie neaparat sa fie influentat de prieteni. Poate ca s-a indragostit de tine, si ii este frica de ceea ce simte, si acum incearca sa fuga. Exista o mie de explicatii pentru intrebarea pe care ai pus-o tu acum...si tot fara un raspuns concret va ramane.

| craniul a răspuns:

Poate nu a scris el msj thinking

| galcionak a răspuns:

Poate cineva ea zis ceva tu intreaba-l nu-ti fie rusine

| BlueEyes_4836 a răspuns:

Nu cred ca sarutul din aceea seara la derutat. ii ceva normal un sarut! Se poate sa il fi influentat prietenii, sau poate ca nici el nu stie ce vrea. Sau poate doar a vrut sa vada cum reactionezi. Sfatul meu ii sa numai pui chiar atata de mult suflet la orice persoana. happy. Sper sa te impaci cu el :* Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa te obisnuiesti cu ideia ca noi oamenii devenim mereu altceva decit ce am fost.