| abcdefghijklmnopqrstuv a întrebat:

Am o mica problema. Eu sunt cu un baiat de 7 luni. Acum este plecat la tara si vorbim cam 5 minute pe zi. Sta destul de mult acolo, vine prin august-septembrie.
Eu insa am inceput sa vorbesc cu un baiat, pe care il cunosteam de 2 ani. Vorbim mai des pe mess si azi urmeaza sa ne intalnim. Eu i-am spus ca iesim afara asa, ca intre prieteni. Insa data trecuta cand am facut asta, m-a sarutat. Nu stiu ce sa fac, simt o atractie pentru el si nu vreau sa imi insel prietenul.
Daca voi iesi cu el si va incerca sa ma sarute, cu siguranta il voi respinge. Intrebarea mea este: credeti ca procedez bine ca ma intalnesc cu el? Eu vreau doar sa ne plimbam si sa mai vorbim...

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

Daca va intalniti doar ca amici este ok, doar ca trebuie sa stie si el lucrurl asta. vbeste cu el si spune-i care este situatia ta. Iar daca atractia ta fata de el este tot mai mare, indicat ar fi sa vbesti si cu prietenul tau. dar inainte gandeste-te bine, si fi sigura de ceea ce simti.Bafta!

3 răspunsuri:
| 00Openminded00 a răspuns:

Fii sincera cu tine si gandeste-te clar pe care il alegi. Daca il iubesti cu adevarat pe prietenul tau iar pe celalalt doar il placi faci bine ca il respingi. Daca te simti mai atrasa de al doilea nu-ti mai amagi iubitul. Nu mai simti nimic pentru el? Despartiti-va, dar numai daca esti sigura, si daca o faci fii atenta sa iasa frumos...

| AndyLavy a răspuns:

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor happy

| Lolipop96 a răspuns:

Pai depinde de care iti place mai mult daca pentru prietenul tau nu mai simti nimic atunci desparte-te de el si cupleaza-te cu baiatul de care iti place.winking:*