| Jose21 a întrebat:

Buna all.Ieri m-am inatlnit pe strada (de fapt el era intr-o statie de taxi)cu tipul pe care il plac. Faza e ca chiar daca se uita spre mine in momentul in care am ajuns prin dreptul lui s-a intors cu spatele.Saptamana asta ne-am intalnit in fiecare zi pe holuri (el e din acelasi colegiu cu mine )dar nu am vb.Stie ca il plac (sau poate crede ca nu il mai plac acum)pentru ca i-am zis asta pe mess acum 6 luni cam.De atunci nu am mai vb nici e mess nici realitate.Problema e ca eu inca tin la el si m-am atasat si mai mult de el dar nu stiu nu mai am curaj sa ii vb.Cand ne intalnim ma priveste dar nu imi zice nimic. Ce sa fac sa imi iau gandul sau cum sa procedez? De ce credeti ca ieri s-a intors(adica eu credeam ca poate nu vb pentru ca eu sunt cu fetele el cu baietii si na dar ieri era singur). Ms anticipat de sfaturi.

4 răspunsuri:
| Christa a răspuns:

Fa tu primul pas! happy Poate e mai timid.

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Asa a fost cam si la mine. Tin foarte mult dar degeabaoh go on.Eu zic ca nu merita.Cine ste de ce ne privescoh go on toti baietii sunt marlani, scuzati-mi expresia dar asta este adevarul din pacate(nu pentru ttoti). Sfat: sa iti gasesti alt prieten iar el sa ramana doar un amic de-al tau.

| stefanb39 a răspuns:

Prefate nepasatore daca merge si se mai uita la tine e ine daca nu icearca sa il intrebi care e problema lui

| Nuski a răspuns:

Ai putea incepe prin a vorbi pe mess.Nu stiu o intrebare banala si de aici dezvoltati.Si cel mai important nu te grabi! ai rabdarewinking