| Jose21 a întrebat:

Buna all.Ieri m-am inatlnit pe strada (de fapt el era intr-o statie de taxi)cu tipul pe care il plac. Faza e ca chiar daca se uita spre mine in momentul in care am ajuns prin dreptul lui s-a intors cu spatele.Saptamana asta ne-am intalnit in fiecare zi pe holuri (el e din acelasi colegiu cu mine )dar nu am vb.Stie ca il plac (sau poate crede ca nu il mai plac acum)pentru ca i-am zis asta pe mess acum 6 luni cam.De atunci nu am mai vb nici e mess nici realitate.Problema e ca eu inca tin la el si m-am atasat si mai mult de el dar nu stiu nu mai am curaj sa ii vb.Cand ne intalnim ma priveste dar nu imi zice nimic. Ce sa fac sa imi iau gandul sau cum sa procedez? De ce credeti ca ieri s-a intors(adica eu credeam ca poate nu vb pentru ca eu sunt cu fetele el cu baietii si na dar ieri era singur). Ce pareri aveti? Ms

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Lipsa de respect? Ce i-ai facut de se comporta asa?

| Daysukki a răspuns:

Uite poate oi fi eu tampita dar...nu pot sa inteleg cum puteti sa ziceti oamenilor minciuni gen ''nu te plac'' cand adevarul este ca muriti dupa persoana respectiva.asta no spun ca sa ma bag in seama doar ca si eu ziceam din astea pentru ca imi era jena ca acelui baiat sa nu stie ca-mi place de el, dar am stat si m-am gandit.nu are rost, parca cuiva ii pasa ca te strofoci tu dupaa ala sau ceva. 1 ca nu-i o crima daca iti place de cineva. prietena mea s-a despartit de iubitul ei din cauza unor idioti, colegii ei o tot bazaiau la cap cu asta, si s-au despartit. apoi a urmat consolarea, a inceput sa sta pe ganduri de parca era un zombi si tot asa. intr-un final i-a trecut. acu sa-ti zic sincer eu m-am apucat sa-i trag zambete unui tip si sa rad la orice gluma a lui, asta ca sa scap de atatea emotii, in fine si am realizat ca nu-mi place de loc, am incercat sa ma dau pe langa el, si tot asa, usor usor si am realizat ca nu-mi place de loc. de ce sa nu descoperi si tu daca chiar iti place sau nu. nu vei sti daca nu incerci. si sincer daca el stie ca este placut de o fata, mai rusinat este el crede-mawinking

| eveline_9271 a răspuns:

Tipul tau este identic cu tipul meu! Simt o mica imaturitate in comportamentul lui si o anumita frica de abordare directa, cred. Baietii se tem de fetele cu o atitudine pusa la punct, sincere si directe care nu ocolesc problemele. Incearca o abordare face to facebatting eyelashes Invita-l in oras. Poate tipul chiar te place sau. poate doar se joaca. Baieti!

| sweetcupcake97 a răspuns:

Nu trebuie sa renunti! daca s-a intors inseamna ca nici el nu are curaj sa iti spuna ce crede despre tine. sper ca te-am ajutat...

| lavinia_4786 a răspuns:

Ar fi mai bine sa iti iei gandul de la el, chiar daca este foarte greu sau alta varianta ar fi sa il opresti odata cand il vezi si sa il intrebi daca are ceva cu tine pentru ca ai vrea sa lamuresti treaba asta ca nu iti place sa fi certata ca nimeni si sa fiti doar prieteni.De fiecare data cand te intalnesti cu el incearca sa apleci putin privirea dar atunci cand te priveste.Bafta!