| Edda23 a întrebat:

Buna all.In ultima vreme nu mai inteleg deloc cum e cu iubirea asta, uneori ma intreb care mai e sensul vietii asteia.De ce credeti ca atunci cand tu placi pe cineva nu iti sunt impartasite aceleasi sentimente iar cand cineva te place pe tine nu il placi tu? Eu personal inca mai port in minte si nu numai un baiat pe cu care nu am mai vb de un an si ceva insa il mai intalnesc prin liceu(iar asta e f greu)si nu ma poate interesa altcineva, iar cei care vor sa fie cu mine ii refuz (mai ales ca nici nu imi plac), Nu stiu parac sunt imuna la a ma mai indragosti. Oare voi intalni vreodata vreodata baiatul la care visez si pe care sa il plac si el de asemena? Ce sfaturi aveti/pareri despre ceea ce am scris? O seara frumoasa

7 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Cand vei intelege ca trebuie sa treci peste si sa acorzi o sansa celor ce iti vor binele, atunci da!

| Ramonaaaa a răspuns:

Iubirea apare atunci cand nici nu te astepti iar atunci cand te indragostesti pentru prima oara si nu iti sunt impartasite sentimentele,simti ca viata fara el nu mai are rost, ca nu te pot interesa alti baieti, etc.TOTAL GRESIT!
Daca nu iti plac baietii care te-au curtat pana acum,inseamna ca nu au facut destule eforturi ca sa te cucereasca sau pur si simplu nu ii placi, nu sunt genul tau.

Baieti sunt cu miliardele pe acest pamant, nu trebuie sa te ingrijorezi ca nu il vei gasi.Asta poate sa se intample cand te duci la supermarket,in drum spre casa de la scoala,la piscina, la liceu, etcchatterbox.
Doar deschide bine ochii si vei vedea.O seara placuta:*!

| Andra_4836 a răspuns:

Buna. Parerea mea este ca nu esti imuna, nu ai cum happy Iar "baitul din vis" nu il gasesti prea usor happy Pentru ca nimeni nu este perfect. Si nimic nu se intampla (sau foarte rar) ca in romanele pentru adolescenti. Nimeni nu e perfect, si prea putina lume iti poate citi gandurile ca sa stie exact ce iti doresti, sa iti ofere exact ceea ce vrei, ca sa poti sa il placi. happy
Trebuie doar sa te rupi de acest lant al obsesiei pentru acel baiat, sa incerci sa iti amintesti ca lumea ta nu se invarte in jurul lui happy Sa te bucuri de viata fara el, fara sa te gandesti la el, fara sa il doresti. happy Sunt atat de multe lucruri de care sa te bucuri, si multi oameni cu care sa te simti bine. happy
Apoi vei vedea ca e bine si fara el. happy Si chiar mai bine fara sa stai cu gandul la el. Apoi incearca sa apreciezi lumea din jurul tau happy Nimeni nu e perfect, dar poti incerca sa admiri calitatile unei persoane. happy Ai grija insa sa nu cazi iarasi "prada" unei persoane pentru care esti invizibila. happy incearca sa ai un grup de prieteni, sa observi oamenii, te poate ajuta happy sa cunosti caracterul celor din jurul tau happy sunt multe persoane "frumoase" in jur (asa cum zic eu, adica placute, de treaba etc, nu ma refer la fizic)
Mult succes happy!

| ady20hbk a răspuns:

Poate daca le'ai acorda o sansa celor care te "curteaza" ai reusi sa te indragostesti de altcineva.Crede-ma ca stiu ca nu prea grozava situatia asta cu dragostea neimpartasita dar gandeste-te asa : refuzi pe toata lumea numai pentru ca placi o persoana cu care nici nu prea vorbesti.si stai asa o luna, doua, un an etc si te trezesti intr-un final ca nu iti mai place si stai sa te gandesti asa : uite si u in tot acest timp eram indragostita de o persoana care nici macar nu ii pasa de asta si am refuzat pe altii pe care puteam sa ii plac si sa am o relatie frumoasa.Si atunci apar regretele ...Incearca sa nu ajungi la aceasta etapa si lasa'i sa te curteze :P. Ai grija de tine :)

My blog : www.wolverine92.wordpress.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce este al tau este pus deoparte.
Vei intalni acel baiat, dar inca trebuie sa mai capeti experienta.
Dar de ce nu vorbesti cu acel baiat?
Faceti schimb de id'uri, iesiti impreuna si tot asa. Din prietenii se leaga relatii. happy

| Manuela0815 a răspuns:

Uneori viata pare fara sens dar ai sa vezi ca toate se intampla cu un motiv si toate vor fi la vremea lor happyNu-ti fa griji ca ai sa intalnesti un baiat care sa-l placi si sa te placa.Toti avem pus deoparte ce e al nostrubatting eyelashes nu te mai gandi la asta si traieste-ti viata cat mai frumos :*

| romeo_9743 a răspuns:

Viata nu inseamna sa iti alegi un iubit si apoi sa traiesti pina la adinci batrinete,dansind, distrind sau simtindu-te bine,caci pe acestea le vei uita si cind ajungi la batrinete, nu mai stii nimic de ele,vei fii gol. Omul nu este perfect si din aceasta pricina nu poate sa vada adevarata valuare a unei iubiri. Prea-multe nu pot sa iti zic decit ca omul care iubeste mult este badjocorit,pentru ca este ceva strain de care omul nu stie si nu poate sa o intealeaga, decit, daca o cunoaste si o traieste,acela o stie si recunoaste valorile ei, pe care le si pretuieste cu toata trairea lui si valuarea lui e la un nivel inalt pentru ca vede adevarata lucrare, care de asemenea este si sensul vieti ...traiesti ca sa te simti bine, sa fi bogat, sa ai de toate si cant mori sa nu te iubeasaca nimeni, GROAZNIC. Iar cind ai dragoste in tine nu poti sa vorbesti de rau pe nimeni, si rabzi pentru ca stii pentru ce traiesti, pentru o viata frumoasa pe care nu mai tu o stii si crezi in ea, iar pentru ca tu ai vazut-o un pic vrei repede sa dai de ia, iar pntru ca nu o gasesti dupa asteptarile tale (repede ), acest lucru te dezamageste si te face sa crezi ca nu exista dar ea este si trebuie sa ai rabdare pina cind inima ta se va deschide si va recunoaste tot ce tu ai vazut si ti-ai dorit.