| Jose21 a întrebat:

Buna all.Sufletul mi-e rupt in doua, de fapt e bucatele si mor de dor, de dor de el.De un an si 6 luni nu l-am mai vazut si nu mai stiu nimic de el.Am incercat sa il uit dar nu pot, e in mintea mea iar fara el parca totul e schimbat si astept sa revina la fel cum a fost dar tot asa e.Cum ma sfatuti intr-o astfel de situatie? mersi all

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Paharul, ca sa nu fie gol, se umple cu apa. Am spus o tampenie mare?
Viata ta este goala pe moment si nu merita traita asa. Cine ai fost tu inainte? O fata plina de viata, cu vise si sperante de viitor. Aminteste-ti si revino la visele tale, si foloseste experienta dobandita pentru a ajunge mai aproape, nu pentru a te indeparta de ele.

| neutrino a răspuns:

Esti tanara, frumoasa si sper ca si suficient de inteligenta pentru a intelege ca la varsta ta, si nu numai, relatiile au si un sfarsit, cauzele acestuia din urma chiar ca nu mai conteaza. Probabil ca ai plans suficient, este timpul sa-ti speli frumosul chip si sa pornesti mai departe, inainte, pe un nou drum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-e dor de ala cu care nu vroiai sa faci sex? aveai 19 ani si la 3 luni de relatie ti-a scos ochii ca are si el nevoi, uite ce nevoi a avut, te-a folosit si te-a parasit, imi pare rau dar in asemnea situatii trebuie sa ridici capul sus, privirea inainte si sa treci mai departe, nu s-au terminat baietii si inca nu l-ai gasit pe cel care stie sa-ti aprecieze adevarata valoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De sarbatori oamenii sufera mai mult decat in alte perioade ale anului. Scaparea ta e o alta iubire. Trebuie sa umpli golul lasat de fostul iubit iar asta o poti face gasind pe altcineva. Iti va fi greu in perioada aceasta daca ramai singura.

| Florenta16 a răspuns:

Cauta-l si vorbeste cu el. Te va face sa te simti mai bine, cel putin pentru moment. Daca nu iti trece nici asa, ocupa-ti timpul cu altceva si uita-l odata! Viata ta nu depinde decat de un baiat!
Stai linistita ca va gasi si dragostea aia pe care o astepti, drumul catre tine! Bafta! si Craciun fericit!

| motan444 a răspuns:

Te ajut eu nu e problema de unde esti?