| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 12 ani si am sani foarte mici, aproape cei mai mici dintre colegele mele, am prietene de vârsta mea cu sani de 5 ori mai mari. Cum fac si eu sa-mi creasca? Mă simt foarte prost că eu nu am sad

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La 12 ani corpul se transformă, pana la 18 ani, si tu din copil te vei transforma intr o domnisoară de toata frumusetea, nu le invidia pe colegele tale care sunt mai dezvoltate decat tine, tu semeni cu mama ta, intreaba o pe ea cum a fost cînd era de varsta ta si o sa i ti spună.

| corbulalbrosu a răspuns:

Aceasta este constitutia ta fizica si genetica si din acest motiv sanii tai vor avea marimea definitiva, cea programata genetic. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ai răbdare, că se vor mai mări, nu rămân la fel. Oricum, cei mici sunt cei mai frumoși, dar și cei mai rezistenți în timp. Ăia mari devin bretele cu trecerea vremii...
rolling on the floor

| Xpressurself a răspuns:

Fa-le masaj delicat, prin mangaiere zilnic sau la cateva zile macar. Astfel se amplifica irigarea lor si implicit cresterea.

| KR0NSTADT a răspuns:

Ar trebui să te simți foarte prost fiindcă nu știi să scrii corect.

| Tokyo44 a răspuns:

Trebuie sa astepti momentul cand te vei dezvolta. Cu totii avem un ritm diferit de dezvoltare. Iar daca iti raman mici nu trebuie sa te necajesti. Poti favea sex appeal si fara sa ai un corp "beton".

| MaraAlexandra87 a răspuns:

Stai linistita! Si eu la 12 ani aveam sanii extrem de mici, nici cupa A la sutien nu puteam sa port. Acum am aproape 16 si îi am cei mai mari din clasa, trebuie sa-mi fac sutiene la comanda ca nu gasesc marimea mea in magazine. O sa vina si randul tau. Fiecare fata se dezvolta diferit!