| Multeesidetoateee000 a întrebat:

Buna, este normal ca la 15 ani sa nu am sâni? Toate colegele mele si prietenele sunt dezvoltate numai eu sunt ca scândura si nu înteleg de ce.Imi mai cresc? Cum sa fac sa-mi creasca? Nu de alta dar ma face sa ma simt inconfortabilă când vad toate fetele de varsta mea sau chiar mai mici asa dezvoltate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Dacă așa e profilul tău genetic, e normal. Cu siguranță îți vor mai creste, cresc la orice vârstă dacă te îngrași.
Să nu faci însă greșeala de a te îngrășa intenționat doar pentru a avea sâni mai mari.

Bewbs are bewbs and boys love anyway.

| Nirvanaaa a răspuns:

Sânul e alcătuit din glanda mamară și țesut adipos. Glanda mamară sigur ai.
Ei bine depunerea de țesut adipos depinde de moștenirea genetica, de niveluri hormonale, de greutatea corporală.
Nu toți se dezvolta in același timp. Mai ai suficient timp ca sa se crească. Nu te compara cu restul fetelor ca fiecare e unica. Fiziologia corpului e diferită la fiecare persoana in parte.

| Jessica1235 a răspuns:

Eu am început să mă dezvolt pe la 12 ani, probabil tu te dezvolți mai greu. Cel mai bine ar fi să vorbești cu mama ta, poate așa a pățit și ea.