| Mirura a întrebat:

Buna, am 13 ani si astazi mi-a venit ciclul, dar imi curge foarte putin, adica mai de loc( pe tampon nu este nici o urma de sange ), sunt ingrijorata pentru ca saptamana viitoare mergem la mare... Nu este ciclul? Nu am avut contact sexual

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Numai pe baza datelor oferite in prezenta intrebare, practic este cu totul imposibil sa poata fi formulat un raspuns care sa fie obiectiv si cert si corect. Primele cicluri menstruale pot fi foarte dereglate, iar in privinta primelor menstruatii se poate spune ca aceste pot fi atipice si sa aiba o desfasurare anormala. Multa sanatatE!

| Necunoscut112 a răspuns:

Ori ti-a venit ori nu? Când iti vine apare sangerarea.

| Anonimulllllllll a răspuns:

Asta am patit si eu prima data, curgea extrem de putin. Bucura-te cat poti, pentru ca urmeaza fântâna arteziană in cateva luni! Pana saptamana viitiare trece, nu-ti fa griji.Eu exact prin asta am trecut anul trecut, tin 100% minte ca a fost pe 30 iunie.O sa treaca!